Slovensko bude možno vyrábať Land Rovery, v hre je aj Poľsko

RTVS vo včerajšom spravodajstve informovala, že niektorá z veľkých automobiliek zvažuje vytvorenie výroby svojich vozidiel na Slovensku. Údajne sa rozhoduje medzi Slovenskom  a Poľskom. V krajine, do ktorej sa neznáma automobilka rozhodne vstúpiť, pribudnú možno až tisíce nových pracovných miest. Podľa správ denníka HN Online z minulého roka by touto automobilkou mohol byť britský Land Rover… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 21. mája 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

RTVS vo včerajšom spravodajstve informovala, že niektorá z veľkých automobiliek zvažuje vytvorenie výroby svojich vozidiel na Slovensku. Údajne sa rozhoduje medzi Slovenskom  a Poľskom. V krajine, do ktorej sa neznáma automobilka rozhodne vstúpiť, pribudnú možno až tisíce nových pracovných miest. Podľa správ denníka HN Online z minulého roka by touto automobilkou mohol byť britský Land Rover s indickým kapitálom od Tata Motor.

 
Už dnes sa na území Slovenska nachádzajú výrobné závody troch automobiliek – KIA v Žiline, Volkswagen v Bratislave a PSA Peugeot Citroen v Trnave. O prípadnom umiestnení ďalšieho veľkého výrobného závodu bude rozhodovať nielen ekonomické nastavenie pre investora, ale aj už existujúca dopravná infraštruktúra. Tá však dnes nemusí byť celkom vyhovujúca.
 
Príchod nového investora by mohol významne ovplyvniť slovenskú ekonomiku najmä po stránke zamestnanosti. Ako uvádza portál HN Online, v hre nie sú iba tisíce pracovných miest pre ľudí zamestnaných priamo vo výrobe, ale možno až desiatok tisíc zamestnancov u sub-dodávateľov a v iných partnerských spoločnostiach.
 
 
Zdroje: Správy RTVS (20.5.2015), HN Online

Foto: Land Rover

Informácie o tomto príspevku

Vydané 21. mája 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »