Nemecko a Francúzsko iniciujú úplne zamedzenie emisií CO2 do konca storočia

Nemecko a Francúzsko tvrdia, že sa im podarí do konca tohto storočia znížiť emisie CO2 na nulu.   K spolupráci na tejto vízii krajiny vyzvali aj všetky ostatné krajiny s tým, že francúzsky prezident François Hollande hovorí aj o podpore menej rozvinutých krajín. Prioritne však vyzýva vyspelé krajiny, aby sa aktívne snažili znižovať emisie oxidu uhličitého…. Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 20. mája 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Nemecko a Francúzsko tvrdia, že sa im podarí do konca tohto storočia znížiť emisie CO2 na nulu.

 
K spolupráci na tejto vízii krajiny vyzvali aj všetky ostatné krajiny s tým, že francúzsky prezident François Hollande hovorí aj o podpore menej rozvinutých krajín. Prioritne však vyzýva vyspelé krajiny, aby sa aktívne snažili znižovať emisie oxidu uhličitého.
Znižovanie emisií CO2 nie je len o automobiloch, ale najmä o priemysle. Najmä rozvojové krajiny sa prostredníctvom masívnej výroby snažia podporovať ekonomiku, zároveň však spôsobujú ekologické problémy nielen sebe. Skutočnosť, že je nevyhnutné zvažovať aj ekonomický dopad pri snahe o znižovanie produkcie CO2, pripomenula aj nemecká kancelárka Angela Merkelová.
 
Téme sa venovalo spravodajstvo RTVS. Podľa neho má Havaj veľmi odvážne plány, údajne chce byť kompletne energeticky závislý na alternatívnych zdrojoch a neprodukovať prakticky žiadne emisie CO2 do roku 2045.
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 20. mája 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »