Najnovší Bluetooth reproduktor

Sony má nový vodotesný Bluetooth reproduktor SRX-XB13 EXTRA BASS

Sony vždy robilo dobré Bluetooth reproduktory, novinkou XB13 chce teraz osloviť ešte náročnejších. Je hlučný, vodotesný, odolný a vydrží hrať až 16 hodín.
Výkon 5W a nabíjanie cez USB-C
Len za cca 60 eur
Informácie o tomto príspevku

Vydané 22. marca 2021
Zverejnil
Zdroj témy: Sony
Titulná fotografia: Sony

Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Značka Sony predstavila SRS-XB13, kompaktný a prenosný bezdrôtový reproduktor, ktorý šíri zvuk rovnomerne do okolia.

Má zvýšenú odolnosť pred mechanickým poškodením, je vodotesný a odoláva aj vzniknutiu prachových častíc – produkt má certifikáciu IP67.

Zaujímavosťou je viacsmerný remienok, za ktorý možno reproduktor zavesiť kamkoľvek, či už na batoh alebo na zápästie.

Napriek kompaktným rozmerom je reproduktor vybavený technológiou EXTRA BASS a procesorom Sound Diffusion. Podľa výrobcu má hrať s vysokou hlasitosťou, čo je typickou vlastnosťou reproduktorov SRX už roky.

„Pasívny žiarič v spolupráci so širokopásmovým reproduktorom vylepšuje tóny nízkych frekvencií a dodáva basom hutnosť aj pri jeho kompaktnej veľkosti. Procesor Sound Diffusion šíri vďaka technológii DSP zvuk v akomkoľvek priestore,“ uvádza tlačová správa.

Technológia umožňuje aj zapojenie dvoch kusov XB13, čím vytvoríte bezdrôtové stereo.

Produkt je vybavený vstavanou batériou s výdržou do 16 hodín a indikátor batérie vám v telefóne ukáže, koľko energie ešte zostáva. Nabíjanie je zabezpečené cez USB-C konektor – je krytý, aby do neho nevnikali voda a prach. Okrem toho sú na reproduktore aj pomerne rozmerné tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, vo výbave je aj mikrofón pre uskutočňovanie hands-free hovorov.

Bluetooth reproduktor Sony SRX-XB13 bude v predaji od apríla 2021 za cenu približne 60 eur, k dispozícii bude pestrá paleta farebných vyhotovení. Okrem štandardnej čiernej si budete môcť zakúpiť pastelové vyhotovenia, z ktorých najmä sivohnedá verzia Taupe vyzerá skvele.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 22. marca 2021
Zverejnil
Zdroj témy: Sony
Titulná fotografia: Sony

Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »Test Sony SRS-XB30: Veľký umelec v malom tele

  • Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB30 s funkciou ExtraBASS si nás vedel získať mimoriadnym zvukom a enormne dlhou výdržou na batériu. Doplnkový efekt „párty osvetlenia“ je pútavý, najviac však oceníte jeho zvuk a funkčnosť.   Prečo si kupovať reproduktor od renomovanej značky za 80 eur, keď dnes na internete nájdete podobne veľké a údajne technicky rovnako zdatné alternatívy… Prečítať celé