Sony LinkBuds (2022)

Sony sa postaralo o malú revolúciu, nové slúchadlá LinkBuds zrejme zmenia trh

Sony LinkBuds sú slúchadlá novej generácie, ktoré celkom menia náš pohľad na dizajn aj funkciu true wireless slúchadiel. Doslovne.
Automaticky vypínajú zvuk, keď začnete hovoriť
Na prvom mieste je vždy zvuk v najvyššej možnej kvalite
Informácie o tomto príspevku

Vydané 25. februára 2022
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia: Sony

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

  • Unikátny kruhový dizajn s krištáľovo čistým zvukom prepája online a offline svet pre „Never Off“ zážitok z nosenia.
  • Slúchadlá LinkBuds majú kompaktný a pohodlný dizajn, takže ich nikdy nemusíte zložiť.
  • Môžete si užívať čistejšie hovory a konverzácie, autentický prirodzený zvuk a pritom počúvať svet okolo seba. 

Spoločnosť Sony predstavuje nový spôsob, ako si vychutnať obľúbenú hudbu a dôležité životné okamihy súčasne, a to vďaka úplne novým, skutočne bezdrôtovým slúchadlám LinkBuds. S otvoreným kruhovým ergonomickým  dizajnom, transparentným zvukom, mimoriadne kompaktným rozmerom, krištáľovo čistým zvukom a výnimočnou kvalitou hovorov môžete byť neustále prítomní a v spojení s okolitým svetom.

Vďaka jedinečnému dizajnu slúchadiel LinkBuds, technológiám senzorov a priestorovému zvuku vytvára Sony spoločne so svojimi partnermi nové zvukové zážitky, ako je hranie hier s rozšírenou realitou, nový spôsob práce z domu, zvuková navigácia s rozšírenou realitou a rýchly prístup k hudbe.

 

Ako Sony predstavilo slúchadlá LinkBuds:

 

Všetky vaše svety v neustálom prepojení

Slúchadlá LinkBuds dostali jedinečný otvorený kruhový dizajn. Kedykoľvek sa tak môžete naladiť na okolitý svet bez toho, aby tým utrpel zážitok z počúvania. Novo vyvinutá jednotka s kruhovým meničom má otvorený stred membrány pre zvukovú transparentnosť, takže zreteľne budete počuť okolité zvuky a vždy zaregistrujete, keď vás niekto v okolí počas telefonátu osloví. Môžete sa tiež veľmi jednoducho porozprávať s priateľmi pri počúvaní vašich obľúbených skladieb. Vďaka novému dizajnu sú slúchadlá LinkBuds ideálnym spoločníkom na celý rad použití, vrátane práce z domu, hrania hier, počúvania hudby a ďalších.

Vďaka novému, veľmi malému a ergonomickému dizajnu slúchadiel LinkBuds ich už nikdy nebudete chcieť zložiť. Tieto slúchadlá vážia približne štyri gramy a sú zázrakom miniaturizácie. Na rozdiel od bežných slúchadiel je ochranná plocha kryjúca membránu reproduktora integrovaná do puzdra, čo šetrí miesto. Celkový tvar bol vytvorený na základe rozsiahlych údajov o tvare ucha, ktoré spoločnosť Sony zbierala od roku 1982, kedy predstavila prvé slúchadlá do uší na svete. Sotva si všimnete, že ich máte v ušiach, čím sa stanú dokonalým spoločníkom na celý deň.

 

Krištáľovo čistý zvuk

Môžete telefonovať bez okolitého hluku a viesť krištáľovo čisté hovory. Slúchadlá LinkBuds sú vybavené presnou technológiou snímania hlasu, ktorá vykonáva pokročilé spracovanie hlasového signálu. Algoritmus pre redukciu šumu bol vyvinutý spoločnosťou Sony pomocou strojového učenia umelej inteligencie. Využíva viac ako 500 miliónov hlasových vzoriek na potlačenie okolitého hluku, aby zreteľne extrahovali váš hlas. So slúchadlami LinkBuds budete počuť volajúcich vždy, keď to budete potrebovať, aj keď sa práve ocitnete v hlučnom prostredí.

Slúchadlá LinkBuds vám umožnia vychutnať si vysoko kvalitný zvuk bez ohľadu na to, ako je váš život hektický. Technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) vylepší váš osobný soundtrack tak, aby ste si skladby mohli vypočuť vo vysokej kvalite. Integrovaný procesor V1 od spoločnosti Sony reprodukuje všetky detaily hudby s minimálnym skreslením a zabezpečuje tak úžasne autentické počúvanie. Vaši obľúbení interpreti tak budú znieť vždy skvele. O bohatý a vyvážený zvuk sa stará špeciálne navrhnutý 12 mm kruhový menič.

Funkcia Adaptive Volume Control upraví automaticky hlasitosť podľa toho, kde sa práve nachádzate a hudba tak hladko splynie s prostredím. Vďaka tomu môžete počúvať svoje obľúbené skladby s komfortnou hlasitosťou v rôznych prostrediach a umocniť tak zážitok z počúvania pod holým nebom.

Uľahčí vám každodennú prácu

Vďaka spoločnosti Sony môžete skĺbiť počúvanie svojich obľúbených skladieb s dianím v okolitom svete a pritom zostať v spojení a využívať celý rad chytrých funkcií.

Nenechajte sa zmiasť ich veľkosťou, LinkBuds sa veľmi jednoducho používajú a zároveň ponúkajú pokročilé funkcie. Vďaka funkcii Wide Area Tap máte všetko ovládanie na dosah ruky. Dvojitým alebo trojitým poklepaním pred ľavým či pravým uchom si môžete nastaviť prehrávanie podľa svojich predstáv – samotných slúchadiel LinkBuds sa nemusíte dotýkať.

LinkBuds vám pomôžu, nech ste kdekoľvek, aj keď máte plné ruky práce. S funkciou Speak-to-Chat môžete automaticky pozastaviť hudbu, akonáhle s niekým prehovoríte. Hneď, ako konverzácia skončí, hudba sa opäť začne automaticky prehrávať, takže sa nemusíte dotýkať žiadnych ovládacích prvkov. Slúchadlá LinkBuds sú tiež vybavené hlasovým asistentom, takže môžete získavať informácie, spojiť sa s priateľmi, nastavovať pripomienky a ďalšie funkcie aktiváciou preferovaného hlasového asistenta.  Stačí povedať „OK Google“ alebo „Alexa“.

Jednoduché pripojenie cez Bluetooth s funkciou Fast & Swift Pair

Slúchadlá LinkBuds podporujú novú užitočnú funkciu rýchleho párovania Fast Pair od spoločnosti Google, ktorá umožňuje jednoduché párovanie so zariadeniami so systémom Android. Môžete tiež zistiť, kde ste slúchadlá naposledy nechali. Funkcia Swift Pair umožňuje rýchle a jednoduché spárovanie slúchadiel LinkBuds s notebookom, stolným počítačom alebo tabletom so systémom Windows 11 alebo Windows 10.  

Keď slúchadlá prvýkrát vyberiete z puzdra, automaticky sa zobrazí okno s možnosťou párovania. Nech ste kdekoľvek, môžete sa jednoducho pripojiť.

 

Umožňuje bohatší zážitok pri poznávaní okolia pomocou technológie Microsoft Soundscape

Slúchadlá LinkBuds poskytujú rozšírené možnosti začlenené do systému Microsoft Soundscape. Vďaka otvorenej konštrukcii slúchadiel LinkBuds môžu používatelia počuť zvukové upozornenia na budovy alebo križovatky a prirodzený zvuk z okolia. Kompasové/gyro senzory vo vnútri slúchadiel dokážu rozpoznať smer natočenia vašej hlavy a umožňujú, aby ste počuli zvuk z daného smeru bez toho, aby ste museli držať smartfón.

 

Udržateľnosť je pre spoločnosť Sony dôležitá

Spoločnosť Sony navrhla slúchadlá LinkBuds nielen s citom pre dizajn, ale aj s ohľadom na životné prostredie. Tieto jedinečné slúchadlá a ich nabíjacie puzdro sú vyrobené z recyklovaných plastových materiálov. Obaly navyše neobsahujú plasty.

 

Slúchadlá na každý deň

Slúchadlá LinkBuds sú ideálne na každodenné nosenie. Vďaka vodeodolnosti so stupňom krytia IPX4 vaše obľúbené skladby nezastaví striekajúca voda ani pot.  Slúchadlá disponujú výdržou 5,5 hodiny  s možnosťou predĺženia o 12 hodín pomocou minimalistického a elegantného puzdra. Aj keď život beží rýchlo a vy sa ponáhľate, iba 10 minút nabíjania vám zabezpečí až 90 minút prehrávania. 

Ponorte sa do okolitého zvuku

Slúchadlá LinkBuds sú tiež vybavené technológiou 360 Reality Audio. S technológiou 360 Reality Audio môže byť hudba tak skutočná, ako by ste boli v prvom rade na živom koncerte alebo v nahrávacom štúdiu vedľa svojho obľúbeného umelca.

Cena a dostupnosť

Slúchadlá LinkBuds budú v predaji v šedom a bielom farebnom variante od februára 2022 za cenu 189 eur.

Poznámka: Na stránke sony.sk sa momentálne slúchadlá dajú zakúpiť za 199 eur. 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 25. februára 2022
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia: Sony

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »