Prečo si namiesto fotiek vybrať radšej fotokalendár? Tipy od Memoti.com

Fotokalendár z rodinných fotiek je skvelým darčekom pre každého, kto má rád svoju rodinu a chce mať pri sebe neustále niečo, čo mu pripomína spoločné chvíle.
Informácie o tomto príspevku

Vydané 16. apríla 2023
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Ak chcete darovať niečo, čo bude naozaj osobné a prekvapivé, nápadité, fotokalendár z rodinných fotiek je tou správnou voľbou. Takýto kalendár totiž nie je len praktickým pomocníkom na zaznamenávanie svojich termínov, ale zároveň poskytuje priestor na to, aby sa každý deň mohol tešiť z nového obrázka svojich blízkych. 

Ak do jednotlivých mesiacov zakomponujete aj niečo vtipné alebo symbolické, máte úspech daru zaručený.

Fotokalendár je ideálny darček pre vašich rodičov, ale aj pre vašich starých rodičov, ktorým ukážete, ako sa vaša rodina vyvíjala a koľko sa toho zmenilo v priebehu rokov. 

Môžete kalendár koncipovať ako historický pamätník, ktorý bude počas roka sprevádzať domácnosť a dopĺňať jej dynamiku.

Jednou z hlavných výhod fotokalendára je jeho trvácnosť. Je pravda, že za rok už budú dátumy neaktuálne, lenže fotografie ostanú navždy. A tie z kalendára sa dajú nielen odložiť, ale aj vystrihnúť a použiť vo fotoalbume, keďže kvalita papiera obyčajne zodpovedá kvalite štandardného lesklého fotopapiera. 

Okrem toho majú ešte jednu skvelú vlastnosť. Keď si do kalendára budete zodpovedne zaznamenávať dôležité rodinné a životné udalosti, celý ako je môže byť mementom toho, ako sa vyvíjal váš rok a čo v ňom stojí za pripomenutie. Takto môžete vytvoriť niečo, čo pretrvá, bude hodnotné aj po rokoch a bude stáť za to po dlhých desaťročiach ho vytiahnuť zo skrine, aby ste si pripomenuli súčasnosť, ktorú budete už vtedy označovať ako staré zlaté časy.

Výhodou je, že fotokalendár obyčajne nie je tak finančne nákladný, ako napríklad fotokniha. Záleží na počte strán, kvalite papiera a veľkosti, avšak cenovo dostupnejšie riešenia sa pohybujú na úrovni zopár eur. To sa už oplatí investovať.

Tlač na rôzne médiá priamo z mobilu

Jedným zo spôsobov, ako si vytlačiť fotografie v špičkovej kvalite priamo z mobilného telefónu Apple iPhone, je slovenská aplikácia od Memoti.com. Táto bezplatná aplikácia umožňuje priamo cez displej upraviť kvalitu a vzhľad fotografií, ale aj ich rozloženie v koláži.

Môžete tlačiť na plátno, do podoby fotokalendára alebo nechať si zhotoviť fotoknihu s väzbou podľa vlastného výberu. Aplikácia samotná, rovnako ako jej editačné funkcie, je celkom bezplatná, ako zákazník platíte iba zvýhodnené ceny za tlač a dodanie.

Vyskúšajte aplikáciu od Memoti.com vo svojom iPhone aj vy a zistite cenu, za ktorú môžete mať fotoobraz na plátne, kalendár alebo fotoknihu. Možno vás aplikácia milo prekvapí.

Informácie o tomto príspevku

Vydané 16. apríla 2023
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

 • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
 • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
 • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
 • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

  Budúcnosť softvérového dizajnu

 • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
 • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

  Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

 • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.