Icona Neo, subkompaktný mestský elektromobil

Automobilka Icona ešte minulý rok predviedla svoj koncepčný automobil Neo. Tento hatchback bez zadných dverí má odvážny dizajn a útle rozmery. Detaily o vozidle spoločnosť predstavila až na 2016 Festival International Automobile Paris.   Icona Neo je elektromobil určený pre štyroch pasažierov vrátane vodiča a elektromotory má zabudované priamo v kolesách. Doteraz sme podobné riešenia videli… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Automobilka Icona ešte minulý rok predviedla svoj koncepčný automobil Neo. Tento hatchback bez zadných dverí má odvážny dizajn a útle rozmery. Detaily o vozidle spoločnosť predstavila až na 2016 Festival International Automobile Paris.

 
Icona Neo je elektromobil určený pre štyroch pasažierov vrátane vodiča a elektromotory má zabudované priamo v kolesách. Doteraz sme podobné riešenia videli iba pri elektrických motocykloch. Napriek inovatívnemu pohonu majú elektromobily celkový výkon dovedna iba 28 koní, čo by však malo stačiť na bežnú prevádzku v meste.
Spoločnosť Icona zatiaľ neupresňuje, či sa koncept Neo dostane do sériovej alebo aspoň obmedzenej výroby.
Icona je automobilová značka si necháva navrhovať dizajn z čínskeho Šanghaja, avšak korene spoločnosti sú v Taliansku. Má tiež veľmi blízke vzťahy so spoločnosťou Cecomp z Talianska, ktorá už celé dekády vyrába koncepty a predprodukčné prototypy vozidiel pre významné automobilky.

Icona Neo (koncept, 2016)

Icona Neo (koncept, 2016)


Icona Neo (koncept, 2016)

Icona Neo (koncept, 2016)


 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »