Elektrické Porsche 914: ničenie legendy alebo pokrokový tuning?

Aj klasické športové automobily značky Porsche môžu jazdiť na elektrinu. Internetom koluje niekoľko fotografií staršieho modelu 914, ktoré má pod prednou kapotou akumulátory a pod zadnou elektrický motor. Autorom fotografií je istý JONSIBAL, ktorý ich publikoval na svojom Facebooku. V Spojených štátoch na podujatí Cars & Coffee našiel vystavovateľa, ktorý zo staršieho klasického športového vozidla Porsche 914… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 6. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Aj klasické športové automobily značky Porsche môžu jazdiť na elektrinu. Internetom koluje niekoľko fotografií staršieho modelu 914, ktoré má pod prednou kapotou akumulátory a pod zadnou elektrický motor.

Autorom fotografií je istý JONSIBAL, ktorý ich publikoval na svojom Facebooku. V Spojených štátoch na podujatí Cars & Coffee našiel vystavovateľa, ktorý zo staršieho klasického športového vozidla Porsche 914 spravil funkčný elektromobil.
Pôvodný benzínový motor nahradil elektrickým a pod prednú kapotu umiestnil rozmerné akumulátory. Zaujímavosťou je, že vyhrievanie interiéru prešlo renováciou tiež. Pôvodné energeticky náročné riešenie od Porsche bolo nahradené tradičnými fénmi, ktoré sú účinnejšie a vyžadujú menej energie. Na tento vynález však nazeráme s určitou rezervou.
Zvyčajne sa podobné motorické úpravy na veteránoch nerobia, ale v tomto prípade sa na dielo domáceho majstra nazerá skôr s rešpektom. V skutočnosti to vyzerá tak, že prerábka veteránov na elektrický pohon začína byť nastupujúci trend.
Aj napriek tomu ale zarytí fanúšikovia značky Porsche na tohto tvorcu nemajú pekného slova, akoby tým bol ich posvätný brand zneúctený. Možno by nezaškodilo sa trocha dovzdelávať a zistiť tak, že elektrický pohon a Porsche nie sú vôbec tak nezlúčiteľné pojmy…

Elektrické Porsche 914

Elektrické Porsche 914


Elektrické Porsche 914 s prerobenou klimatizáciou. Namiesto pôvodnej fanúšik tuningu použil fény.

Elektrické Porsche 914 s prerobenou klimatizáciou. Namiesto pôvodnej fanúšik tuningu použil fény.


 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 6. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »