Arash AF10 príde do Ženevy s 2080 koňmi pod kapotou

Hybrid Arash AF10 sa predstaví na autosalóne v Ženeve, kde bude pútať pozornosť excentrickým dizajnom karosérie a výkonom až 2080 konských síl. Arash je britský výrobca automobilov pre ľudí, ktorí iba neradi vidia na dvore svojho suseda podobné auto. Automobily tejto značky sú jedinečné a veľmi nápadné, drahé a výkonné. Taký bude aj model AF10, ktorý… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 26. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Hybrid Arash AF10 sa predstaví na autosalóne v Ženeve, kde bude pútať pozornosť excentrickým dizajnom karosérie a výkonom až 2080 konských síl.

Arash je britský výrobca automobilov pre ľudí, ktorí iba neradi vidia na dvore svojho suseda podobné auto. Automobily tejto značky sú jedinečné a veľmi nápadné, drahé a výkonné. Taký bude aj model AF10, ktorý bude pútať pozornosť vysokým výkonom pohonného systému – až 2080 koní.
Hybridný pohonný systém modelu AF10 pozostáva zo spaľovacieho motora so zdvihovým objemom 6,2 litra a maximálnym výkonom až 900 konských síl. Tento preplňovaný motor typu V8 je doplnený o ďalšie štyri elektrické, teda dve na každej z dvoch náprav. Ich spoločný výkon dosahuje až 1180 konských síl.

Arash AF10 hybrid (2016)

Arash AF10 hybrid (2016)


Spaľovací a elektrické motory dovedna vyvinú maximálny výkon ohromujúcich až 2080 koní. Vo vozidle sa nachádza 32 kWh batéria. Krútiaci moment všetkých motorov dokopy je až 2280 Nm.
Nezvyčajné technické parametre automobilu Arash AF10 týmto ešte neskončili. Prevodovka v tomto hybride je celkom atypicky manuálna a iba 6-stupňová, pričom elektromotory samotné sú napojené na dvojrýchlostnú automatickú prevodovku. Veľmi, veľmi atypické riešenie… a z nuly na rýchlosť 100 km/h vyštartuje už za 2,8 sekundy.
Arash AF10 hybrid (2016)

Arash AF10 hybrid (2016)


Cena hybridného vozidla Arash AF10 je astronomických 1,45 milióna eur. Na všetky tieto technické parametre nazeráme skôr s nadhľadom a počítame, že reálne čísla výkonov budú nižšie, avšak aj tak ide o zaujímavý automobil. Pozrieť si ho budete môcť naživo aj vy, ak sa chystáte na marcový autosalón v švajčiarskej Ženeve.
 
Arash AF10 hybrid (2016)

Arash AF10 hybrid (2016)


Arash AF10 hybrid (2016)

Arash AF10 hybrid (2016)


 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 26. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

 • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
 • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
 • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
 • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

  Budúcnosť softvérového dizajnu

 • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
 • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

  Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

 • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.