Honda Civic Tourer má najnižšiu spotrebu nafty na svete

Honda Civic Tourer dokazuje, že jej naftový motor 1,6 i-DTEC priemerne spotrebuje iba 2,82 litra paliva na 100 km jazdy. Honda tak svoj Civic Tourer zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Počas demonštrácie schopností svojho vozidla prešli Fergal McGrath a Julian Warren (členovia tímu európskeho výskumu a vývoja (R&D) spoločnosti Honda) až 13 498 km, pričom na jednu nádrž… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 8. júla 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Honda Civic Tourer dokazuje, že jej naftový motor 1,6 i-DTEC priemerne spotrebuje iba 2,82 litra paliva na 100 km jazdy. Honda tak svoj Civic Tourer zapísala do Guinessovej knihy rekordov.

Počas demonštrácie schopností svojho vozidla prešli Fergal McGrath a Julian Warren (členovia tímu európskeho výskumu a vývoja (R&D) spoločnosti Honda) až 13 498 km, pričom na jednu nádrž automobil prešiel priemerne až 1500 kilometrov.
 
Automobil počas testu prešiel 24 štátov Európskej únie, pričom náklady na túto takmer 13,5-tisíc kilometrovú trasu vyšli na 645 eur. Test trval od 1. do 25. júna 2015.
 
Zaujímavosťou je, že Honda Civic Tourer nebola pre tento test žiadnym spôsobom upravovaná. Išlo o štandardný sériovo vyrábaný model bez vylepšení karosérie či hmotnosti. To znamená, že s vhodne zvoleným jazdným štýlom a schopnosťami predvídať situáciu na cestách by ste mohli s týmto vozidlom dosahovať podobnú spotrebu aj vy.
 
 
 
Zdroj: auto.sme.sk
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 8. júla 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »