Adient predstavil interiér áut budúcnosti 

Miesto na pracovné stretnutia, kancelária alebo obývačka – v budúcnosti na to všetko postačí interiér vozidla. Autonómne riadenie zmení naše zaužívané predstavy o vozidle a využití jeho interiéru. Adient, najväčší dodávateľ automobilových sedadiel na svete, predstavil koncept AI17, ktorý napríklad prinesie cestujúcim väčší komfort pri konverzácií počas jazdy. Autonómne vozidlá ponúknu pasažierom nové možnosti, ako využiť čas počas… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 9. mája 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Miesto na pracovné stretnutia, kancelária alebo obývačka – v budúcnosti na to všetko postačí interiér vozidla. Autonómne riadenie zmení naše zaužívané predstavy o vozidle a využití jeho interiéru. Adient, najväčší dodávateľ automobilových sedadiel na svete, predstavil koncept AI17, ktorý napríklad prinesie cestujúcim väčší komfort pri konverzácií počas jazdy.

Autonómne vozidlá ponúknu pasažierom nové možnosti, ako využiť čas počas jazdy v aute, keďže sa nebudú musieť venovať jeho vedeniu. S tým súvisí aj zmena vnútorného priestoru a spôsobu sedenia. Adient predstavil víziu, ako budeme využívať interiér automobilu v momente, keď autonómne riadenie dosiahne úroveň 3 a 4.

Adient koncept AI17

Adient koncept AI17

Koncept AI17 ukazuje, že dizajnéri a technológovia majú dôležitú úlohu vo vývoji autonómnych vozidiel,“ hovorí Frank Toenniges, riaditeľ technologického centra spoločnosti Adient v Trenčíne. „Koncept prináša inovácie, ktoré prispôsobia interiér novému spôsobu cestovania a tiež poskytnú cestujúcim vyššiu úroveň bezpečnosti, pohodlia a komfortu.“

Adient koncept AI17

Adient koncept AI17

Súčasťou konceptu AI17 sú nasledujúce inovácie:

  • Konverzačný mód – pasažieri na predných sedadlách sa môžu pohybovať vďaka rotačnej platforme, ktorá vytáča sedadlo až o 70 stupňov do vonkajšej strany (uľahčuje nastupovanie a vystupovanie) a o 15 stupňov do vnútornej strany, čo podporuje vzájomnú interakciu posádky pri rozhovore. Pozície sedadiel sa vzájomne synchronizujú a integrovaná elektronika si pamätá využívané polohy sedadiel.

  • Predné sedadlo, ktoré sa naklápa podľa polohy tela pasažiera – patentovaná technológia sedenia „Comfort Shell“ sa prispôsobuje polohe tela podľa polohy chrbtice a súčasne podopiera aj bedrovú časť.

  • Hybridná štruktúra zadného sedadla – ponúka viac osobného priestoru a poskytuje integrovanú opierku na nohy, čím zvyšuje pohodlie pre cestujúcich na zadných sedadlách.

  • Úložisko v priestore zadného sedadla – ak majiteľ potrebuje väčší úložný priestor, zadné sedadlá je možné sklopiť úplne naplocho.

  • Opierky na nohy na zadných sedadlách – sú vyrobené z pružinovej ocele a ohýbajú sa pod tlakom lýtka cestujúceho.

  • Vankúšová opierka – koncept „Cushion Console“ ponúka opierku na ruky, ktorá podporuje celé rameno a poskytuje priestor na uloženie menších predmetov.

  • Opierky na ruky, ktorých poloha sa prispôsobuje polohe tela pri naklápaní sedadla a vo všetkých rotačných pozíciách.

  • Opierka hlavy – hlavová opierka, polohovateľná v štyroch osiach elektricky alebo manuálne, poskytuje oporu pre cestujúceho vo všetkých pozíciách sedadla; manuálna hlavová opierka sa jednoducho nastavuje pomocou špeciálneho obojstranného držiaka.

 

Adient koncept AI17

Adient koncept AI17


Adient koncept AI17

Adient koncept AI17


 
O spoločnosti Adient:
Adient je globálnym lídrom vo výrobe automobilových sedadiel. So 75 000 zamestnancami v 230 výrobných a montážnych závodoch v 33 štátoch sveta vyrábame a dodávame automobilové sedadlá pre všetky triedy vozidiel a pre všetkých veľkých výrobcov. Od kompletných sedadlových systémov až po individuálne komponenty, naše odborné znalosti pokrývajú každý krok výrobného procesu automobilových sedadiel. Naše vlastné integrované firemné kapacity nám umožňujú podieľať sa na výrobe produktov, ktoré sa každoročne montujú do viac ako 50 miliónov vozidiel, od štádia výskumu a dizajnu až po ich vývoj a konečnú výrobu. Na Slovensku zamestnáva spoločnosť Adient takmer 4000 zamestnancov v 6 výrobných závodoch, v technologickom vývojovom centre a biznis centre venujúcom sa finančným a ďalším službám.
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 9. mája 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »