Zodpovednosť a morálka

7. januára 2015 sa stal Paríž stredobodom pozornosti všetkých médií u nás na Slovensku, rovnako i vo svete. Nad tým, čo sa stalo, vyjadrujem v mojom mene, ako i v mene celej redakcie 3DIGITAL, úprimnú ľútosť. Na vykonané činy neexistuje ospravedlnenie a ani relevantný dôvod.   Vinu nesú teroristi, ale zodpovednosť má aj vydavateľ. Je na mieste uvedomiť si,… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 11. januára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

7. januára 2015 sa stal Paríž stredobodom pozornosti všetkých médií u nás na Slovensku, rovnako i vo svete. Nad tým, čo sa stalo, vyjadrujem v mojom mene, ako i v mene celej redakcie 3DIGITAL, úprimnú ľútosť. Na vykonané činy neexistuje ospravedlnenie a ani relevantný dôvod.

 

Vinu nesú teroristi, ale zodpovednosť má aj vydavateľ.
Je na mieste uvedomiť si, že sloboda je relatívny pojem. Aj keď sme slobodní, nemáme právo vraždiť a mstiť sa, ale ani ponižovať a zosmiešňovať iných. Všetci sa zhodneme na tom, že radikáli nemali žiadne právo reagovať na kritiku a satiru takto krutým spôsobom. Je však nevyhnutné priznať si aj tú časť pravdy, že vydavateľ nemal právo publikovať príspevky, ktoré cielene urážajú tisíce alebo dokonca milióny ľudí. Najmä nie vtedy, keď si bol vedomý dôsledkov, ktoré bude jeho konanie mať.

 

Zodpovednosť a morálka sú dve základné veci, ktorých dodržiavanie z nás robí dospelých, vyzretých a vyspelých ľudí. Zosmiešňovanie určitej komunity alebo kultúry, túžba pomstiť sa, snaha o vyvolávanie škandálov a schovávanie toho všetkého sa za slobodu prejavu a „srandu“ je alibizmus. Zodpovedné pozície musia nevyhnutne zastávať zodpovední ľudia.

 

Pre nás, vydavateľov médií akéhokoľvek druhu a typu, je nesmierne dôležité a najvyšší čas pochopiť, že práve my tvoríme verejnú mienku. My sme tí, ktorí do značnej miery určujú, ako sa bude verejnosť pozerať na svet, na udalosti a na ľudí. Preto musíme robiť všetko preto, aby sme publikovali výlučne v súlade s morálkou a zodpovednosťou.

 

Avšak skutočnosť, že desiatky médií po celom svete publikovali kresby, ktoré boli dôvodom vraždenia v Paríži, bohužiaľ svedčí o tom, že aj medzi nami, vydavateľmi, stále zodpovednosť a morálka chýbajú. Verím však, že aj toto sa raz zmení.

 

 

 

 

Doplnené 19.1.2015: Pôvodne bola k článku priradená ilustračná fotografia s motívom Je suis Charlie. Následne bola vymazaná a nahradená aktuálnou, pretože s aktuálnymi arogantnými a ziskuchtivými krokmi vydavateľa magazínu Charlie Hebdo sa v žiadnom prípade nestotožňujeme.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 11. januára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »