Škoda VisionS s hybridným pohonom na predĺženej platforme MQB

Značka Škoda zverejnila prvé oficiálne zábery pripravovaného veľkého SUV, o ktorom sa hovorí ako modeli Kodiaq. Koncept priamo od výrobcu nesie pomenovanie VisionS a mal by byť verným obrazom produkčného modelu, rovnako v prípade dávnejšieho VisionC a aktuálnej generácie Superbov. Najväčším prekvapením ale nie je dizajn konceptu, hoci i ten je značne modernejší a futuristickejší, ako… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 18. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Značka Škoda zverejnila prvé oficiálne zábery pripravovaného veľkého SUV, o ktorom sa hovorí ako modeli Kodiaq. Koncept priamo od výrobcu nesie pomenovanie VisionS a mal by byť verným obrazom produkčného modelu, rovnako v prípade dávnejšieho VisionC a aktuálnej generácie Superbov.

Najväčším prekvapením ale nie je dizajn konceptu, hoci i ten je značne modernejší a futuristickejší, ako sme očakávali. Prekvapením sú informácie hovoriace o tom, že prvé veľké SUV od Škodovky bude poháňané hybridným pohonným ústrojenstvom.

Škoda VisionS (koncept, 2016)

Škoda VisionS (koncept, 2016)


 
Škoda VisionS je postavená na predĺženej platforme MQB, vozidlo by teda malo byť dlhšie ako Volkswagen Tiguan. Práve o ňom sa dlhšie hovorí ako o vzore pre Kodiaq.
Škoda VisionS ako koncept obsahuje motor 1,4 TSI (156 koní, 250 Nm) doplnený o dva elektrické motory. Jeden na prednej náprave (54 koní, 220 Nm) a druhý na zadnej náprave (116 koní, 270 Nm). Celkový spoločný výkon vozidla by teda mal byť až 326 konských síl. Priemerná spotreba hybridného pohonu, ktorý bude Škodovka brať od koncernu Volkswagen, je podľa oficiálnych údajov iba 1,9 litra benzínu na 100 km jazdy.
Akumulátory majú kapacitu 12,4 kWh a predpokladáme, že vozidlo bude plug-in hybridom. To znamená, že by sa malo dať nabíjať cez kábel a mohlo by jazdiť aj výlučne na elektrinu – vzhľadom na kapacitu batérií predpokladáme, že by sa dojazd pohyboval na maximálnej úrovni 30 km, výrobca však uvádza elektrický dojazd až 50 km.
Očakávame, že Škoda VisionS koncept sa svojho debutu dočká na pripravovanom autosalóne v Ženeve už budúci mesiac. O produkčnom modeli však tento rok zrejme ešte počuť nebudeme.
 
Škoda VisionS (koncept, 2016)

Škoda VisionS (koncept, 2016)


 
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 18. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »