Samsung Galaxy J1 je lacný, pekný a priemerne výkonný. Podľa nás uspeje.

Nový smartfón od Samsungu s odporúčanou cenovkou 119 eur má atraktívny vzhľad, moderné funkcie a podporu pre používanie dvoch SIM kariet. Zaujme aj režimom extrémneho šetrenia batérie, selfie webkamerou a záznamom HD videa.   Samsung Galaxy J1 je predstaviteľom novej modelovej rady, ktorá má zaujať stredne náročného zákazníka nízkou cenou. Odporúča sa maloobchodná cena 119 eur,… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 23. apríla 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Nový smartfón od Samsungu s odporúčanou cenovkou 119 eur má atraktívny vzhľad, moderné funkcie a podporu pre používanie dvoch SIM kariet. Zaujme aj režimom extrémneho šetrenia batérie, selfie webkamerou a záznamom HD videa.

 

Samsung Galaxy J1 je predstaviteľom novej modelovej rady, ktorá má zaujať stredne náročného zákazníka nízkou cenou. Odporúča sa maloobchodná cena 119 eur, pričom v palete funkcií smartfónu sa nachádza okrem iného aj záznam HD 720p videa, prehrávač Full HD videa, 4,3-palcový displej a systém Android vylepšený o prostredie TouchWIZ.

 

Samsung Galaxy J1 (foto: Samsung)

Samsung Galaxy J1 (foto: Samsung)

 

Displej novinky má rozlíšenie 480×800 pixelov, ktoré zobrazuje na TFT LCD paneli s uhlopriečkou 4,3 palca. To nie sú parametre, ktoré by oslovili náročnejšieho zákazníka, ale obraz je stále pekný, detailný a s dobrými farbami. Moderné TFT LCD panely sú už dostatočne vyspelé na to, aby sa zbavili svojich nedostatkov spred niekoľkých rokov (zlá exteriérová čitateľnosť napríklad).

Hlavná kamera má rozlíšenie 5 megapixelov, dokáže automaticky zaostrovať a má dokonca aj LED blesk. V tejto cenovej kategórii nejde o celkom bežnú vec. Táto zadná kamera dokáže nahrávať video v maximálnom rozlíšení HD (1280×720 pixelov).

Predná webkamera, ktorá je najnovšie nazývaná selfie kamerou, má rozlíšenie dva megapixely a nezaostruje. Výrobca však tvrdí, že je na snímanie selfie výborná.

 

Samsung Galaxy J1 (foto: Samsung)

Samsung Galaxy J1 (foto: Samsung)

 

V telefóne nájdete okrem uvedeného všetky moderné technológie prenosu dát okrem tých najvyspelejších, prítomné je 2G, 3G, Wi-Fi, Bluetooth, A-GPS, GLONASS, dokonca vo výbave nachádzame aj FM rádio.

 

Pamäť telefónu je 4 GB a na tele nájdete aj slot na pamäťovú kartu microSD, jej maximálna kapacita môže byť až 128 GB. RAM má veľkosť 512 MB (čo je výrazný podpriemer) a procesor pracuje s dvojicou jadier taktovaných na 1,2 GHz. To nie sú parametre, ktoré by mohli zaručovať bezproblémový chod systému, avšak je celkom možné, že sa Samsung so softvérom vyhral na toľko, že ho optimalizoval a Android 4.4 tak beží spoľahlivo.

 

Samsung Galaxy J1 sa bude predávať v bielej, čiernej a modrej farbe.

 

Samsung Galaxy J1 (foto: Samsung)

Samsung Galaxy J1 (foto: Samsung)

 

 

 

Oficiálna tlačová správa:

Samsung uvádza na slovenský trh nový smartfón Galaxy J1. Zariadenie kladie dôraz na vyváženú výbavu, moderný a elegantný dizajn, pokročilé fotografické funkcie a predĺženú výdrž batérie prostredníctvom Ultra Power Saving Mode. Zaoblené mäkčené hrany a jednoduché línie tela s hrúbkou len 8,9 mm sú hlavnými črtami štýlového dizajnu a ergonómie pre ľahké uchopenie, pohodlné nosenie a príjemné používanie.

V tele ukrytý výkonný dvojjadrový 1,2GHz procesor zabezpečí plynulý chod operačného systému Android 4.4 Kitkat aj prehrávanie Full HD videí na 4,3-palcovom TFT displeji. V hornej časti nad displejom je k dispozícii predná 2 Mpix kamera vhodná ako pre video chat s priateľmi, tak zábavné selfie fotografie. Tie môžete urobiť ešte pohodlnejšie pomocou funkcií Palm Selfie a Tap to take PIC. Zatiaľ čo funkcia Palm Selfie automaticky nastaví krátku samospúšť a urobí snímku v správnej kompozícii, funkcia Tap to take PIC umožní zaznamenať obrázok dotknutím sa prsta kdekoľvek na displej.

Zadná strana smartfónu je vybavená kvalitným 5 Mpix fotoaparátom s autofokusom a prisvetľovacou LED diódou. Všetok zaznamenaný obsah je možné uložiť na interné úložisko s podporou MicroSD kariet do veľkosti 128 GB, alebo ho priamo zdieľať cez Wi-Fi alebo Bluetooth 4.0.

 

Viac zábavy, nižšia spotreba

Funkcia Ultra Power Saving Mode prepne zariadenie do úsporného režimu s minimálnymi nárokmi na vyťaženie systému a 1,850 mAh batériu. Vďaka tomu majú užívatelia možnosť dokončiť svoju najdôležitejšiu prácu a úlohy a vyhnúť sa tak nepríjemným situáciám pri strate kontaktu s okolím.

Na slovenskom trhu je dostupný model Samsung Galaxy J1 DUOS za odporúčanú maloobchodnú cenu 129 € s DPH v čiernej a bielej farbe a model Samsung Galaxy J1 za odporúčanú maloobchodnú cenu 119 € s DPH v modrej, čiernej a bielej farbe.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 23. apríla 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »