Philip Morris predviedol IQOS, e-cigaretu na pravý tabak bez dymu

Značka Philip Morris dnes na tlačovej konferencii v Design Factory v Bratislave podrobnejšie predstavila produkt, ktorý predáva na Slovensku už dva mesiace a v Česku ešte dlhšie. Tvrdí, že ide o revolučný produkt, ktorý kombinuje pôžitok z fajčenia klasických cigariet so skúsenosťou s elektronickými cigaretami, pričom škodlivé látky redukuje až o 90 percent. Zdroj: Tlačová konferencia… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 13. septembra 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Značka Philip Morris dnes na tlačovej konferencii v Design Factory v Bratislave podrobnejšie predstavila produkt, ktorý predáva na Slovensku už dva mesiace a v Česku ešte dlhšie. Tvrdí, že ide o revolučný produkt, ktorý kombinuje pôžitok z fajčenia klasických cigariet so skúsenosťou s elektronickými cigaretami, pričom škodlivé látky redukuje až o 90 percent.

Zdroj: Tlačová konferencia Philip Morris: IQOS je revolúciou v tabakovom priemysle

 

IQOS, nová generácia cigariet, reprezentuje aktuálnu víziu firmy pre budúcnosť bez dymu. IQOS pritom skutočne žiadny dym neprodukuje, na chemickú reakciu uvoľňujúcu nikotín a chuť z tabaku nevyužíva spaľovanie, ale iba zahrievanie. Náplne nie sú tekuté so syntetickým nikotínom, ale plnohodnotný tabak. Napriek tomu sa predstavitelia Philip Morris bránia tvrdeniu, že ide o cigarety – radšej ich chce nazývať tabakovými náplňami.

 

Fajčenie s pravým tabakom bez dymu

Andrea Gontkovičová, riaditeľka oddelenia produktov so zníženým rizikom, tvrdí, že aj napriek drastickej regulácii tabakového priemyslu sa spotrebiteľské správanie výrazne nemení. Preto považuje za správne vyvíjať produkty, ktoré znižujú zdravotnú závadnosť produktov a odstrániť princíp spaľovania, ktorý je príčinou produkcie škodlivých látok.

Škodlivosť spaľovania potvrdzuje aj Manuel Peitsch, riaditeľ pre vedu a výskum v Philip Morris International. Na tlačovej konferencii predstavil nový produkt aj po technickej stránke a IQOS považuje za výsledok vedeckého a technologického vývoja. Pripomína, že výsledky o znížení zdravotných rizík sa klinicky overujú a v kompletnej forme budú k dispozícii na stiahnutie z internetu.

Podľa Juraja Králika z PM má slovenské zastúpenie Philip Morris konkrétne ciele, chce fajčiarov konvertovať na potenciálne menej škodlivú alternatívu k cigaretám.

 

Nie je to elektronická cigareta

Až polovica zariadenia IQOS je tvorená batériou, ktorá je nabíjateľná ako normálny mobilný telefón. Jedna tabaková náplň stačí na 14 potiahnutí alebo 6 minút. Na jedno nabitie batéria vydrží jedno použitie, ale puzdro pre Iqos obsahuje powerbanku na asi 25 nabití. Powerbanka vydrží celý jeden deň a jej nabíjanie je zabezpečené prostredníctvom microUSB konektora.

Čepeľ vo vnútri zariadenia je zahrievaná na 350 stupňov Celzia, pritom je kontaktom spojená s tabakovou náplňou. Táto náplň vyzerá ako veľmi krátke cigarety, obsahuje však celkom odlišnú vnútornú štruktúru.

 

Legislatíva myslí aj na na nedymiaci tabak 

Petr Šebek z PM pripomenul opäť, že výrazná regulácia tabakového priemyslu neznižuje počet fajčiarov a domnieva sa, že popri kampani na ukončenie fajčenia by mal vzniknúť apel na znižovanie rizikovosti fajčenia. Pochipiteľne, značku Philip Morris vidí ako lídra v tejto oblasti.

Pripomína, že používanie Iqos je podľa zákona možné aj tam, kde je všeobecne fajčenie zakázané; pretože neprodukuje žiadny dym a neohrozuje ostatných ľudí okolo.

Cena Iqosu je 99 eur, momentálne sa dá získať s pomerne výraznou zľavou. Predáva sa v troch farebných motívoch- Jedna krabička štandardných tabakových náplní stojí 3,50 eur, teda o niečo menej ako lepšie cigarety. Predávajú sa však v baleniach po 8 krabičiek.

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 13. septembra 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.