Tlačová konferencia

Nový IQOS 3 DUO sa už predáva, boli sme pri jeho predstavení novinárom

IQOS nemá nič spoločné s kauzami okolo elektronických cigariet. Najnovší IQOS 3 DUO prichádza v ideálnom čase.
Informácie o tomto príspevku

Vydané 27. novembra 2019
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

V polovici októbra sme sa zúčastnili tlačovej konferencie, na ktorej predstavitelia spoločnosti Philip Morris Slovakia predviedli úplne nové zariadenie IQOS 3 DUO. Jedná sa o azda najlepšie zariadenie typu „Heat-not-burn“ na trhu a nová generácia produktu prináša vylepšený výkon.

Philip Morris je aj naďalej veľmi otvorený, snaží sa komunikovať výhradne fakty a svoje tvrdenia podkladá výsledkami nezávislých vedeckých štúdií.

 

Tlačovú konferenciu otvoril Juraj Králik zo spoločnosti Philip Morris Slovakia. IQOS podľa jeho slov mení správanie dospelých fajčiarov a spôsobil revolúciu v spotrebiteľskom správaní.

Juraj Králik (Philip Morris Slovakia, na fotografii vľavo)

Pripomína tiež rozdiely medzi elektronickými cigaretami a IQOS: IQOS nie je elektronickou cigaretou, pretože pracuje na odlišnom princípe – samotné zariadenie nespaľuje tabak alebo jeho ochutenú chemickú alternatívu, ale zohrieva pravý tabak, z ktorého tak uvoľňuje chuť, nikotín a zásadným spôsobom redukuje množstvo škodlivých látok (o 90 až 95 percent), ktoré vznikajú a vnikajú do organizmu dospelého fajčiara. Práve preto nevzniká dym a typický cigaretový zápach, i keď špecifická aróma je prítomná.

 

Pokračuje riaditeľ Philip Morris Slovakia Xavier Ducarroz. Podľa jeho slov má IQOS na Slovensku viac ako 150-tisíc používateľov a 10 miliónov používateľov na celom svete. Podľa Ducarroza je to úžasný výsledok, ale stále Philip Morris má pred sebou stále dlhú cestu: „Máme milión fajčiarov na celom Slovensku. Cieľom je zlepšiť život fajčiarov i ľudí okolo nich.“

Xavier Ducarroz, generálny riaditeľ Philip Morris Slovakia

Pripomína, že za produktom IQOS stoja veda, výskum a transparentnosť, pričom vyhlásenia o menšej zdravotnej závadnosti potvrdzujú aj nezávislé organizácie.

Od uvedenia zariadenia IQOS na trh v r. 2017 sme zaregistrovali viac ako 150 000 ľudí, ktorí v súčasnosti žijú lepší život. Uvedenie zariadenia IQOS 3 DUO potvrdzuje náš záväzok inovovať z technologického hľadiska progresívne a vedecky podložené výrobky, ktoré poskytujú dospelým fajčiarom lepšie možnosti ako pokračovať vo fajčení cigariet,” uvádza v tlačovej správe Xavier Ducarroz.

 

Škodlivé elektronické cigarety a bezpečnejší IQOS

Kontrovezia z USA sa pre používanie skutočného tabaku a nie jeho chemických alternatív v žiadnom prípade netýka produktov IQOS; ten navyše doteraz nemal žiadne spozorované nepriaznivé zdravotné účinky podobné s e-cigaretami.

IQOS je jediný tabakový výrobok v USA, ktorý bol schválený autoritami ako vhodný na ochranu verejného zdravia

Infografika poukazujúca na rozdiely medzi IQOS a elektronickými cigaretami (zdroj: PMI Slovakia)

Na tlačovej konferencii ďalej nasledovalo pripomenutie známych „IQOS prísľubov – lepší život, chuť, krása, veda a zlepšovanie“. Tieto prísľuby si Philip Morris stanovil hneď pri uvedení produktu na trh a dodnes sa nimi riadi pri vývoji produktov.

Predstavitelia značky ďalej pripomínajú, že od mája 2020 budú mentolové cigarety zakázané, ale IQOS bude mať ako jediný tabakový výrobok povolenie na takúto mentolovú príchuť. Momentálne je v predaji 6 druhov náplní Heets.

 

Formálne predstavenie IQOS 3 DUO

Pokračuje Juraj Králik a predstavuje IQOS 3 DUO

 • Podnetom vývoja 3 Duo nie je iba napĺňanie prísľubov zmienených vyššie, ale aj reakcia na požiadavky zákazníkov. Cieľom je vytvoriť produkt, ktorý budú zákazníci plne akceptovať;
 • 3 Duo má doteraz najrýchlejší nahrievač, nabíja sa rovnako dlho, ale po novom je pripravený na dve použitia hneď po sebe;
 • Od 24. októbra 2019 boli spustené predobjednavky, od 4. novembra 2019 sa produkt predáva v maloobchodnej sieti za 99 eur.

 

 

 

Novinári na tlačovej konferencii kládli aj otázky o tom, aký je rozdiel medzi produktmi MULTI a 3 DUO. Podľa slov Xaviera Ducarroza IQOS MULTI nie je schopné vydržať celý deň, zatiaľ čo IQOS 3 DUO áno. MULTI je okrem toho skôr doplnkové zariadenie, zatiaľ čo 3 DUO vydrží celý deň a je to zariadenie typu 2 v 1.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 27. novembra 2019
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

 • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
 • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
 • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
 • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

  Budúcnosť softvérového dizajnu

 • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
 • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

  Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

 • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.