Nové Samsungy majú skvelé slúchadlá, pozrite sa prečo

  Smartfóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge sú špičkové zariadenia, ktoré nedávajú priestor na veľkú kritiku. Sú nielen odolné, technicky vyspelé a vyladené do detailov, ale majú od nás aj jedno ďalšie malé plus. Sú to slúchadlá, ktoré sú pozitívnym prekvapením snáď pre každého, kto ich dostane do rúk.   Hneď úvodom je dobré… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 19. apríla 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Sluchadla Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Sluchadla Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

 

Smartfóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge sú špičkové zariadenia, ktoré nedávajú priestor na veľkú kritiku. Sú nielen odolné, technicky vyspelé a vyladené do detailov, ale majú od nás aj jedno ďalšie malé plus. Sú to slúchadlá, ktoré sú pozitívnym prekvapením snáď pre každého, kto ich dostane do rúk.

 

Hneď úvodom je dobré pripomenúť, že tento dizajn štupľových slúchadiel nepochádza z dielne Samsungu. Prvýkrát sme ho ako príslušenstvo k smartfónu mohli vidieť pri telefónoch Apple iPhone. Avšak skutočnosť, že spolu s viacerými inými maličkosťami Samsung prebral aj samotné slúchadlá, nepovažujeme za negatívny. Skôr naopak, je to ústretový krok smerom k zákazníkom.

 

Nové slúchadlá majú pomerne atypický tvar, sú akýmsi hybridom medzi klasickými in-ear slúchadlami a tými štupľovými. Nový dizajn násady umožňuje, aby sa zvuk šíril priamo do ucha, ale zároveň nie sú slúchadlá zatlačené do ušných otvorov.

 

Sluchadla Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Slúchadlá Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

 

Samsung k smartfónom S6 a S6 edge dodáva celkovo štyri kusy gumených násad, teda dva páry. Osobne sa mi zdalo, že veľkosťou sú rovnaké, takže predpokladám, že nový dizajn nie je potrebné veľkostne škálovať. To je ďalší krok v ústrety zákazníkovi, ktorý si už takto nebude musieť skúšať rôzne veľkosti slúchadiel.

 

Slúchadlá majú veľmi dobrý zvuk, oslovila ma najmä reprodukcia hlbokých tónov. Pokiaľ ide o in-ear slúchadlá dodávané k smartfónom a tabletom, netajím sa svojou náklonnosťou k značke Sony a HTC. Tu však Samsung mieša karty a prináša takú kvalitu, ktorú nie je vôbec ľahké prekonať.

 

Súčasťou slúchadiel je aj ovládacia časť so vstavaným mikrofónom

 

Malé negatívum nového dizajnu slúchadiel je skutočnosť, že pri bežnom nosení nemusíte vždy počuť všetko. Keď si ich trocha viac pritlačíte k ušiam prstami, zrazu je zvuk nielen hlasnejší, ale najmä zreteľnejší a ešte hlbší. Treba však napísať aj to, že toto v skutočnosti nemožno považovať za problém alebo dokonca dôvod na odmietnutie kúpy.

 

Keď som bol pre niekoľkými rokmi na sedení so zástupcami značky Nokia, rozprávali sme sa aj o nezvyčajnom tvare káblov. Káble dodávané k lepším telefónom Nokia boli sploštené. Jeden z predstaviteľov Nokie mi vtedy tvrdil, že toto sploštenie je výsledkom práce celého jedného vývojárskeho tímu. Ten po mnohých testoch zistil, že práve tento tvar káblov zabraňuje ich zamotávaniu. Odvtedy sa sploštené káble objavili v mnohých produktoch, zrejme najďalej to dotiahlo Lenovo pri smartfóne Vibe Z2 Pro. Tam sú káble nielen sploštené, ale najmä tuhé.

 

Rovnaký prístup k výrobe káblov od slúchadiel zvolil Samsung. Káble sú viditeľne a hmatateľne sploštené, vďaka čomu sa menej zamotávajú. Je to drobnosť, ale v každodennom živote si nájde svoje opodstatnenie.

 

Sluchadla Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Slúchadlá Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Sluchadla Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Slúchadlá Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

Samsung Galaxy S6 edge / foto: 3digital.sk

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 19. apríla 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.