Nissan Leaf a e-NV200 sú najpočetnejšie elektro-taxi v Európe

Vedeli ste, že najviac elektromobilov-taxíkov je značky Nissan? Po celej Európe jazdí viac ako 550 kusov elektromobilov tejto značky, najmä modelov Leaf a e-NV200. Nissan Leaf je menšie plne elektrické vozidlo, ktorého dizajn však nerozpoznáte od obyčajného mestského automobilu. Vo Veľkej Británii jazdí až 124 elektrických Leafov v podobe taxíkov a v Maďarsku až 68. Nissan e-NV200… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 27. novembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Vedeli ste, že najviac elektromobilov-taxíkov je značky Nissan? Po celej Európe jazdí viac ako 550 kusov elektromobilov tejto značky, najmä modelov Leaf a e-NV200.

Nissan Leaf je menšie plne elektrické vozidlo, ktorého dizajn však nerozpoznáte od obyčajného mestského automobilu. Vo Veľkej Británii jazdí až 124 elektrických Leafov v podobe taxíkov a v Maďarsku až 68.
Nissan e-NV200 je veľké úžitkové vozidlo, ktoré jazdí tiež výlučne na elektrinu a teda s nulovými emisiami. Je úspešný aj ako taxík, len v Holandsku na ňom jazdí až 167 taxikárov.
Celkovo jazdí po Európe až 550 plne elektrických taxíkov značky Nissan. Zaujímavosťou je, že s predajom 195-tisíc kusov je Nissan Leaf najpredávanejším elektromobilom všetkých čias.
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 27. novembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »