Najväčšia IT súťaž pre študentov Imagine Cup 2014 pozná svojich víťazov

Finále súťaže Imagine Cup, ktoré sa konalo v rámci bratislavských TechDays 2013, pozná víťazov. Lokálne finále technologickej súťaže Imagine Cup vyhral tím Quattro Formaggi zo Slovenskej technickej univerzity (STU) so svojou platformou Speekle, ktorá by mohla poslúžiť napríklad logopédom pri výučbe správnej výslovnosti.   Fakt, že slovenským vysokoškolákom nechýba talent, potvrdili štyri súťažiace tímy. Na… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 21. marca 2013
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Finále súťaže Imagine Cup, ktoré sa konalo v rámci bratislavských TechDays 2013, pozná víťazov. Lokálne finále technologickej súťaže Imagine Cup vyhral tím Quattro Formaggi zo Slovenskej technickej univerzity (STU) so svojou platformou Speekle, ktorá by mohla poslúžiť napríklad logopédom pri výučbe správnej výslovnosti.

 

Fakt, že slovenským vysokoškolákom nechýba talent, potvrdili štyri súťažiace tímy. Na slovenskom Imagine Cupe ich spojila téma súťaže pod heslom: Predstavte si svet, v ktorom technológie pomáhajú vyriešiť tie najťažšie problémy. Štvorčlenný tím Quattro Gormaggi si okrem víťazstva odniesol aj priamy postup na svetové finále Imagine Cupu do Petrohradu. Cieľom súťaže Imagine Cup je podporovať inovatívne nápady študentov a pomôcť im v ich realizácii do praxe. Minulý rok sa do nej zapojilo vyše 350 000 študentov zo 183 krajín.

 

Viac in­for­má­cií náj­de­te v článku Martina Kuchára pre ZIVE.SK:

http://www.zive.sk/clanok/64456/studentsku-it-sutaz-vyhral-speekle-nauci-vas-spravne-rozpravat

Informácie o tomto príspevku

Vydané 21. marca 2013
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »