Recenzia Moto G5: Smartfón pre každého, aj toho náročného. Stojí dve stovky a má super funkcie.

Lenovo Motorola Moto G5? Priveľmi komplikovaný názov, stačí Moto G5. Nový predajný hit od Moto má veľký potenciál, pretože má nízku cenu a veľmi dobré funkcie. Naozaj, s takto dobrým telefónom za dve stovky som sa už dlho nestretol. Prečítajte si moje postrehy o Moto G5 po dvoch týždňoch používania spracované do ľahko čitateľnej formy…. Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 19. apríla 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Lenovo Motorola Moto G5? Priveľmi komplikovaný názov, stačí Moto G5. Nový predajný hit od Moto má veľký potenciál, pretože má nízku cenu a veľmi dobré funkcie. Naozaj, s takto dobrým telefónom za dve stovky som sa už dlho nestretol. Prečítajte si moje postrehy o Moto G5 po dvoch týždňoch používania spracované do ľahko čitateľnej formy.

 

Kľúčové technické parametre Moto G5:

Displej: 5″ Full HD (1920×1080 px), IPS LCD, multidotykový, ochranné sklo
Hlavný fotoaparát: 13 Mpx, f/2.0, vysoká kvalita fotiek, HDR, automatické aj manuálne preostrovanie, Full HD video
Webkamera/Selfie: 5 Mpx, f/2.2, nahrávanie Full HD videa
Pamäte:16/32 GB;  2/3 GB RAM; podpora microSD karty
Čipset: Snapdragon 430; procesor Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53; grafika Adreno 505
Batéria: vymeniteľná Li-Ion 2800 mAh, rýchle nabíjanie, výdrž aj dva celé dni
Bezdrôtové pripojenia: 2G, 3G, 4G LTE, Bluetooth, Wi-Fi; FM rádio; nemá NFC (verzia G5 Plus má)
Káblové spojenia: microUSB; 3.5 mm audiojack;
Senzory: odtlačky prstov, A-GPS, akcelerometer, gyroskop, kompas, priblíženie
Systém: Android 7.0 Nougat
Doplnkové funkcie: ovládanie pohybovými gestami, funkcia touchpadu,
Rozmery a hmotnosť: 144,3×73×9,5 mm, 145 gramov
Cena v apríli 2017: od 199 eur

 

Za venovanie produktu do testu ďakujem spoločnosti Lenovo.

 

Moto G5 je vybavený 13 Mpx fotoaparátom a FULL HD kamerou. Webkamera má 5 Mpx. Veľkosťou displeja 5 palcov ideálne padne do dlane, ľahko sa ovláda aj jednou rukou, ale zároveň poskytuje priestor pre zobrazenie akéhokoľvek obsahu. Osobne som presvedčený, že uhlopriečka päť palcov je optimálna pre väčšinu ľudí a aj ľudia z Lenova na tlačovej konferencii tvrdili, že vraj práve päť palcov zákazníci považujú za ideál.

 

Senzor odtlačkov prstov sa dá používať aj ako touchpad, kedy vie úplne nahradiť virtuálne tlačidlá „späť, domov a multitask“. Pomocou tohto senzora dokonca môžete aj zapínať a vypínať displej, stačí priložiť prst. Je to veľmi návykové, úplne som prestal používať klasické vypínacie tlačidlo na boku.

 

Hlavná kamera nevystupuje z tela tak, ako to je pri modeli Moto Z. Je dokonca mierne zapustená, aby sa nepoškriabala. Na ochrannom sklíčku však ostávajú odtlačky prstov, čo časom začne vadiť. Kvalitu fotografií tieto odtlačky neovplyvňujú.

 

Bočné tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a vypínač. Vypínač skoro stráca význam, keď si zapnete funkciu vypínania a zapína displeja odtlačkom prsta.

 

Kamera je skvelá, wannabe profesionálny mód je celkom prepracovaný. Nastaviť si môžete naraz na jednej obrazovke skoro všetko VRÁTANE MANUÁLNEHO ZAOSTRENIA. Perfektné! Podstatná je ale obrazová kvalita fotiek a videí, tá je špičková. Myslím, že som takto dobré fotografie ešte nikdy v mobile za túto cenu nevidel.

 

Displej má uhlopriečku rovných 5 palcov (12,7 cm) a rozlíšenie FULL HD 1920×1080 pixelov. Technológia IPS LCD zobrazuje sýte farby, vysoký kontrast a hlavne je výborne čitateľná aj v exteriéri. Displeju nemám čo vytknúť, bez problémov by mohol byť v mobile s cenou vyššou aj o sto eur.

 

Moto G5 obsahuje vymeniteľnú batériu typu GK40 Li-Ion s kapacitou 2800 mAh. Nie je najviac na svete, ale telefón aj tak vydrží na jedno nabitie dva až tri dni. G5 podporuje funkciu rýchleho nabíjania, ale nedá sa nabíjať bezdrôtovo.

 

Na záver niečo negatívne? Ťažko na tomto smartfóne nájsť niečo zlé, najmä pri pohľade na jeho nízku cenu. Má totiž všetko, čo by som očakával od smartfónu s cenou vyššou ešte o sto eur. Viem si predstaviť, že by zadné kryty mohli byť o niečo atraktívnejšie a menej členité. Takisto by som vedel oceniť menšiu hrúbku a hmotnosť (v tomto je dokonalé Moto Z). Odhliadnuc od týchto detailov je pre mňa Moto G5 lídrom svojej triedy. 

 

 

 

 

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 19. apríla 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.