Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi

Keď budete najbližšie v Šali vidieť mestskú políciu, dobre sa pozrite, či hliadka práve nejazdí elektromobil značky Nissan. Je celkom pravdepodobné, že na takúto hliadku narazíte. Polícia v okresnom meste dostala do užívania dva kusy elektricky poháňaných vozidiel Nissan, za ktoré dokopy zaplatila 54-tisíc eur vrátane polepu. „Deklarovaný dojazd je 160 kilometrov, takže tých 130 kilometrov… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. novembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Keď budete najbližšie v Šali vidieť mestskú políciu, dobre sa pozrite, či hliadka práve nejazdí elektromobil značky Nissan. Je celkom pravdepodobné, že na takúto hliadku narazíte. Polícia v okresnom meste dostala do užívania dva kusy elektricky poháňaných vozidiel Nissan, za ktoré dokopy zaplatila 54-tisíc eur vrátane polepu.

Deklarovaný dojazd je 160 kilometrov, takže tých 130 kilometrov môžeme spoľahlivo počítať. Pre potreby našej polície to postačuje,“ povedal pre TASR primátor Šale, Jozef Belický.
Dve vozidlá pre mestskú políciu v Šali skutočne niečo znamenajú, pretože doteraz mali vo vozovom parku tiež iba dve – jedno so spaľovacím motorom a druhé nepojazdné po havárii. Je to tragikomické, avšak odráža to realitu slovenských miest.
Priamo v Šali sa nachádza aj verejne dostupná nabíjacia stanica pre elektromobily, pričom nové vozidlá dokáže nabiť na 80 percent v priebehu 30 minút.
 
 

Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi (foto: TASR)

Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi (foto: TASR)

Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. novembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »