Líder zahnutých displejov – LG G Flex

LG G Flex je prvý smartfón na svete s ohybným OLED displejom je nielen technologickou špecialitou, ale aj predzvesťou toho, ako bude vyzerať zobrazovacia technika v blízkej budúcnosti. Okrem Plastic OLED displeja má LG G Flex veľmi veľký potenciál, je vybavený výkonným hardvérom, skvelým fotoaparátom a jedným z najprepracovanejším prostredím nasadeným na systéme Android na… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 6. septembra 2014
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

LG G Flex je prvý smartfón na svete s ohybným OLED displejom je nielen technologickou špecialitou, ale aj predzvesťou toho, ako bude vyzerať zobrazovacia technika v blízkej budúcnosti. Okrem Plastic OLED displeja má LG G Flex veľmi veľký potenciál, je vybavený výkonným hardvérom, skvelým fotoaparátom a jedným z najprepracovanejším prostredím nasadeným na systéme Android na svete.

Displej: Zahnutý a ohybný P-OLED, 720 x 1280px, 6 palcov, 245 ppi, ochrana Gorilla Glass 2
Systém: Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
Fotoaparát: 13 Mpx, 4160 x 3120 px, autofocus, LED blesk
Kamera: 1080p@60fps, 720p@60fps, HDR, stereo zvuk
Webkamera: 2.1 MP, 1080p@30fps
Čipset: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800
Procesor: Quad-core 2.26 GHz Krait 400
Grafika: Adreno 330
Pamäť RAM:  2 GB RAM
Ukladací priestor: 32 GB, chýba slot na pamäťovú kartu
Konektory: 3.5 mm audio, microUSB
Bezdrôtové spojenia: NFC, IrDA, Bluetooth, Wi-Fi, 2G, 3G, 4G
Senzory a doplnky: Accelerometer, gyro, proximity, compass, A-GPS, GLONASS, FM RDS
Rozmery a hmotnosť: 160.5 x 81.6 x 8.7 mm, 177 g
Skutočná revolúcia prichádza potichu a je celkom možné, že ju ani nespozorujete. Smarfon LG G Flex je jednoznačne lídrom trhu s mobilnými telefónmi v otázke zobrazovania. Jeho displej má nielen úctyhodné rozmery a HD rozlíšenie, ale predovšetkým schopnosť ohybu. Zahnutý mobilný telefón sme už videli v portfóliu Samsungu, ale keď ho prisadnete, rozlomí sa. V prípade LG G Flex to nehrozí, pretože displej a aj jeho ochranné sklo sú ohybné. Je to pravda, tento divácky atraktívny fakt sme si overovali v priebehu týždňa proaktívneho používania veľakrát a vždy s veľmi pozitívnym ohlasom pozorovateľov.
Zakrivený displej je v prvom rade demonštrácia sily tohto výrobcu širokého spektra spotrebiteľskej techniky. Viac o technológii zakriveného displeja a budúcnosti tejto technológie sme sa rozprávali s Ondřejom Oubrechtom, Key Accoung Managerom mobilnej divízie spoločnosti LG Electronics.
Po technickej stránke je však LG G Flex mimoriadne atraktívnym produktom. Okrem zaujímavého displeja je to predovšetkým jeho výkonný hardvér a optimalizovaný softvér, čo má potenciál osloviť aj nadštandardne náročných používateľov.
V smartfóne pracuje čipset Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800. Ten obsahuje 4-jadrový procesor  2.26 GHz Krait 400, operačnú pamäť  RAM 2 GB a zbierku technológií konektivity. Nechýba v nej ani čoraz populárnejšie NFC a 4G.
Významnou inováciou, ktorá je veľkým ústretovým krokom smerom k zákazníkovi, je samoregenerujúci sa zadný kryt. Ide o plastickú hmotu, ktorá dokáže za tepla kompenzovať jemnejšie škrabance. Pod zadným krytom sa nachádza dalšia zaujímavá inovácia – prvá zahnutá a ohybná batéria na svete. Pri vysokej kapacite 3500 mAh má batéria dlhú výdrž, s ktorou podporuje všetky bežné každodenné aktivity.
Fotoaparát smartfónu G Flex je vybavený snímačom s natívnym rozlíšením 13 megapixelov, zhotovuje snímky vo veľkosti 4160 x 3120 pixelov. Súčasťou jeho výbavy je automatické zaostrovanie, doostrovanie počas videa, množstvo režimov, efektov a filtrov a účinná digitálna stabilizácia obrazu. Zaujímavosťou je možnosť HDR pri zázname HD a Full HD videa.
Webkamera má síce rozlíšenie iba 2 megapixely, je však rozhodne jednou z najlepších, s akými sme sa v poslednej dobe stretli. Aj pri tmavej scéne dokáže kamera využiť čo najviac svetla a tvár sa tak javí ako celkom jasná a zreteľná. Za dobrých svetelných podmienok sa veľmi nemáme na čo sťažovať, na svoje si prídu aj fanúšikovia moderných selfie fotiek.

Funkcie prostredia od LG Electronics:

OBRAZOVKA SWING LOCK
Užívateľské rozhranie sa vyznačuje rovnováhou medzi umeleckým spracovaním a funkčnosťou. Vytvára špičkové užívateľské prostredie sa 180 ˚ blokovací obrazovkou a pôsobivými odemykacími efekty s kontextovým zvukom.
DUAL WINDOW
Funkcia Dual Window (dvojité okno) rozdeľuje obrazovku na dva prehľadné panely, takže máte možnosť venovať sa na širokom displeji viacej aktivitám súčasne.
QUICKTHEATER
QuickTheater vám ponúka priamy vstup do sveta zábavy. Držte LG G Flex vo vodorovnej polohe a palcami oboch rukách „roztvorte“ obrazovku. Týmto spôsobom zobrazíte ikony fotografií, videa a YouTube.
ANSWER ME
Prijatie prichádzajúceho hovoru dôjde priložením telefónu k uchu. Pri zdvihnutí telefónu sa stlmí vyzváňací tón a priblížením k uchu prijmete hovor.
KNOKON
K aktivácii displeja modelu LG G Flex stačí jednoduché poklepanie – nemusíte telefón zdvíhať ani nemusíte stláčať hlavné tlačidlo. Prístroj rozpozná vaše gesto a automaticky zapne alebo vypne displej.
SLIDE ASIDE
Táto funkcia umožňuje prepínať medzi troma rôznymi aplikáciami tak, že tromi prstami odsunieme jednu obrazovku doľava alebo doprava. Môžete tak na veľkom displeji vykonávať niekoľko úloh súčasne.
Informácie o tomto príspevku

Vydané 6. septembra 2014
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

 • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
 • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
 • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
 • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

  Budúcnosť softvérového dizajnu

 • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
 • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

  Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

 • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.