Kybernetickí zločinci majú na muške aj malé firmy
Malé a stredné firmy prichádzajú pri počítačových útokoch v priemere o viac ako 41 tisíc eur (47 tisíc dolárov). Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Kaspersky Lab, do ktorého sa zapojilo 3 900 IT profesionálov z celého sveta. Veľa malých a stredných firiem sa pritom domnieva, že pre počítačových zločincov nie je ich firma dostatočne zaujímavá. Škody z kybernetických… Prečítať celé
Vydané 30. januára 2015
Zverejnil 3DIGITAL
Zdroj témy:
Titulná fotografia:
Obsahuje tieto témy: Kaspersky Lab, Ochrana počítačov, Tlačová správa, Výskum
Podporíte distribúciu tohto obsahu?
Malé a stredné firmy prichádzajú pri počítačových útokoch v priemere o viac ako 41 tisíc eur (47 tisíc dolárov). Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Kaspersky Lab, do ktorého sa zapojilo 3 900 IT profesionálov z celého sveta. Veľa malých a stredných firiem sa pritom domnieva, že pre počítačových zločincov nie je ich firma dostatočne zaujímavá.
Škody z kybernetických útokov zahŕňajú zmeškané obchodné príležitosti, náklady na externých špecialistov, ktorí naprávajú škody a potenciálne aj náklady na nové vybavenie. Podľa prieskumu v 57% prípadov vedie strata dát k strate peňazí a môže mať za následok aj ukončenie podnikania. 56% útokov viedlo k poškodeniu povesti firmy ako aj dojmu o jej spoľahlivosti. Malé podniky pritom čelia širokej škále útokov – od bežného malvéru až po cielené útoky.
Analytický tím Kaspersky Lab spracuje každý deň 325 tisíc nových škodlivých súborov. Celosvetovo 38% používateľov čelilo v priebehu roka webovému útoku minimálne raz. Okrem toho experti z Kaspersky Lab odhalili za posledný rok sedem vyspelých trvalých hrozieb (APT), ktoré majú na svedomí 4 400 obetí v podnikateľskom sektore v 55 krajinách, čo predstavuje 2,4-násobný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Základom ochrany malého podnikania je presne si nastaviť priority zabezpečenia. Zo začiatku malá firma nepotrebuje hneď investovať do nákladných riešení, ako je prevencia straty dát (DLP), namiesto toho by sa mala skôr sústrediť na oblasti, ktoré sú kľúčové práve pre danú spoločnosť. Absolútnym základom počítačovej bezpečnosti musí byť pre firmy antimalvérová ochrana a správne nastavený firewall. V prípade, že firma spracováva objednávky, alebo iné citlivé osobné údaje, potrebuje aj šifrovacie technológie k ochrane platobných a zákazníckych informácií, ktoré sú často požadované priamo zo zákona.
Ak zamestnanci firmy často pracujú mimo kancelárie, je dobré zabezpečiť aj ich mobilné zariadenia. Dôležité je pritom nespoliehať sa na produkty, ktoré sú určené domácim používateľom. Podobne softvér určený pre veľké podniky býva príliš zložitý a drahý na prevádzku. Ideálnym riešením je nástroj pre malé podniky, ako napríklad Kaspersky Small Office Security, ktorý je vytvorený pre potreby malých podnikov a jeho nasadenie a správa je jednoduchá aj pre bežných používateľov a zároveň obsahuje funkcie pre sofistikovanú ochranu kľúčových oblastí podnikania, vrátane firemných serverov.
Vydané 30. januára 2015
Zverejnil 3DIGITAL
Zdroj témy:
Titulná fotografia:
Obsahuje tieto témy: Kaspersky Lab, Ochrana počítačov, Tlačová správa, Výskum