Hospodárske výsledky spoločnosti HTC za štvrtý kvartál 2014

Spoločnosť HTC, globálny líder v oblasti mobilných inovácií a dizajnu, zverejnila neauditované konsolidované tržby za fiškálny štvrtý štvrťrok 2014. Štvrťročné tržby 47,9 miliárd NT$ Štvrťročný čistý zisk po zdanení vo výške 0,5 miliárd NT$, alebo NT 0,57 dolár na akciu Hrubá marža 20,4 % a prevádzková marža vo výške 0,4 %   HTC si udržalo… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 12. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Spoločnosť HTC, globálny líder v oblasti mobilných inovácií a dizajnu, zverejnila neauditované konsolidované tržby za fiškálny štvrtý štvrťrok 2014.

  • Štvrťročné tržby 47,9 miliárd NT$

  • Štvrťročný čistý zisk po zdanení vo výške 0,5 miliárd NT$, alebo NT 0,57 dolár na akciu

  • Hrubá marža 20,4 % a prevádzková marža vo výške 0,4 %

 

HTC si udržalo ziskovosť v poslednom štvrťroku roku 2014 s medziročným nárastom 12 %. Rozdiel medzi hodnotami príjmu odráža vysoko konkurenčné prostredie, zatiaľ čo smartfóny značky HTC si upevňovali trhový podiel na kľúčových trhoch.

„HTC skončilo posledný štvrťrok 2014 so ziskom a môže nadviazať na pevný základ v ďalšom roku,“ hovorí Peter Chou, CEO spoločnosti HTC. „Kľúčom k zlepšeniu našej predajnej výkonnosti bola schopnosť ponúknuť portfólio produktov ušitých na mieru našim zákazníkom za primerané ceny v rámci regiónov, ktoré nám umožnili pozorne reagovať na potreby špecifických trhov.“

HTC sa pustilo do stratégie diverzifikácie v štvrtom štvrťroku, aby rozšírilo mobilný životný štýl a dosah na spotrebiteľov. Spoločnosť vstúpila do prvej z niekoľkých strategických partnerstiev zameraných na podporu novej kategórie produktov. Spolupráca s Under Armour, oznámená na CES v Las Vegas na začiatku januára, prinesie na trh zariadenia zamerané na zdravie a fitness pre športovcov všetkých úrovní. HTC RE kamera bola predstavená v štvrtom štvrťroku lifestylovým a spotrebiteľským médiám. Tento pozoruhodný malý produkt novo definuje lifestylové fotografovanie a umožňuje ľuďom vystúpiť spoza hľadáčika a zachytiť dôležité okamihy života.

Ocenenia získané v štvrtom kvartáli zarezonovali vo viacerých médiách. Napríklad smartfón HTC One (M8) získal ďalší rad ocenení, vrátane ceny „Najlepší Android telefón ktorý si môžete kúpiť“ podľa Business Insider, „Najlepší smartfón vôbec“ podľa PC World, „Najlepší smartfón 2014“ podľa TechCentral či „Telefón roka“ podľa uznávaného magazínu T3. Zariadenie tiež získalo rad ocenení v Číne od Tencent, Efashion a New Press Daily. Navyše, inovatívne puzdro DotView case získalo ocenenie v kategórii „Bezdrôtové príslušenstvo telefónu“ podľa CES Innovation Awards, zatiaľ čo kamera RE získala zlatú medailu za dizajn v Spark Awards.

Perspektíva pre Q1 2015
– Očakávané výnosy v rozsahu 41,5 miliárd NT$ až 45 miliárd NT$
– Hrubý zisk sa očakáva vo výške 19,5 % – 20 %

– EPS sa očakáva v rozsahu od 0,08 NT$ do 0,47 NT$

Informácie o tomto príspevku

Vydané 12. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »