Google pomáha hendikepovaným v 72-hodinovke Impact Challenge

V septembri tohto roku sa Google pripojil k Tikkun Olam Makers a United Cerebral Palsy, aby spolu počas 72 hodín vytvorili dostupnejší svet pre hendikepovaných ľudí.   Bez ohľadu na praktický produkt, ktorý bude výsledkom, už len samotný fakt, že sa do tejto akcie zapojil Google, zvyšuje povedomie o tejto skupine ľudí a to samotné robí… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. novembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

V septembri tohto roku sa Google pripojil k Tikkun Olam Makers a United Cerebral Palsy, aby spolu počas 72 hodín vytvorili dostupnejší svet pre hendikepovaných ľudí.

 

Bez ohľadu na praktický produkt, ktorý bude výsledkom, už len samotný fakt, že sa do tejto akcie zapojil Google, zvyšuje povedomie o tejto skupine ľudí a to samotné robí svet lepším. Hlavnou myšlienkou projektu bolo za vopred stanovený krátky čas vytvoriť niečo, čo by sa aspoň približovalo zadefinovanému cieľu.

Problémy, ktoré sa projekt snažil riešiť, sa týkali každodenných situácií, s ktorými sa ľudia s hendikepom stretávajú a boli formulované ako podmienka začínajúca “čo keby…?”.

 

Z 19 zadaní môžeme spomenúť aspoň niektoré:

  • Čo keby by tu bolo niečo, vďaka čomu by aj ľudia s barlami mohli prenášať nápoje bez hrozby rozliatia?
  • Čo keby existovala adaptívna technológia, ktorá by umožňovala telesne hendikepovaným ľuďom praktizovať športy ako rafting či kanoing?
  • Čo keby vzniklo riešenie, ktoré by ženám na invalidnom vozíku umožnilo pohodlnú toaletnú hygienu bez potreby zosadania z vozíka?
  • Čo keby boli na invalidnom vozíku senzory tlaku, ktoré by v spojení so softvérom v mobilnom telefóne umožňovali predchádzať bolesti, preležaninám a iným zdravotným komplikáciám?

 

Tímy sa snažili vytvoriť počas troch dní prototypy svojich produktov, ktoré by telesne hendikepovaným ľuďom pomohli práve v takýchto situáciách. Najlepší prototyp, ktorým sa stali senzory tlaku na invalidnom vozíku, dostal finančnú podporu od Google.org a má tiež príležitosť uchádzať sa o ďalšie finančné prostriedky v crowdfundingovej kampani na portáli Indiegogo.com.

 

Foto: google.org

 

Google Impact Challenge 2015

Google Impact Challenge 2015

Google Impact Challenge 2015

Google Impact Challenge 2015

Google Impact Challenge 2015

Google Impact Challenge 2015

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 5. novembra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.