Ericsson chce štandardizovať Internet vecí

Internet vecí o ďalší krok bližšie. Novinka zotrie hranice medzi krajinami.   Multi-Domestic Service je revolučná služba pre M2M konektivitu, ktoré má pomôcť organizáciám profitovať z rastu pripojených zariadení v rámci internetu vecí Vďaka platforme Ericsson Device Connection Platform (DCP) je pre výrobcov zariadení, podniky a poskytovateľov služieb možné nasadiť riešenia pre internet vecí bez geografických obmedzení Vďaka hladnej… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 23. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Internet vecí o ďalší krok bližšie. Novinka zotrie hranice medzi krajinami.

 

  • Multi-Domestic Service je revolučná služba pre M2M konektivitu, ktoré má pomôcť organizáciám profitovať z rastu pripojených zariadení v rámci internetu vecí
  • Vďaka platforme Ericsson Device Connection Platform (DCP) je pre výrobcov zariadení, podniky a poskytovateľov služieb možné nasadiť riešenia pre internet vecí bez geografických obmedzení
  • Vďaka hladnej medzinárodnej konektivite prakticky eliminuje hranice medzi krajinami

 

Ericsson a Globálna M2M Asociácia (GMA), v spolupráci zo šiestimi poprednými nadnárodnými operátormi (Deutsche Telekom, Orange, TeliaSonera, Telecom Italia Mobile, Bell Canada a Softbank) na trhu Machine-to-Machine, ukážu na tohtoročnom Mobilnom svetovom kongrese (MWC 2015) v Barcelone revolučnú službu Multi-Domestic Service. Tá umožní výrobcom zariadení a operátorom ponúkať jednotné služby spotrebiteľom bez ohľadu na hranice medzi krajinami. Medzi prvými poskytovateľmi sú operátori Orange, TeliaSonera a Bell Canada.

Zjednotenie ponuky a zákazníckeho servisu umožní platforma Ericsson Device Connection Platform (DCP). Zároveň operátorom prinesie aj nové obchodné modely a možnosti v oblasti business-to-business-to-customers (B2B2C) služieb.

Operátori tak budú môcť harmonizovať svoje služieb a procesy v nadnárodnom meradle. Novinka uľahčí život aj zákazníkom, ktorí budú profitovať z jednotnej ponuky služieb a produktov, navyše pri cestách do zahraničia im bude stačiť jedna globálna SIM karta. V praxi to bude znamenať znižovanie nákladov na obidvoch stranách, naopak zvýšiť sa má kvalita služieb.

Tento krok je považovaný za dôležitý míľnik smerom k zavádzaniu internetu vecí, kde bude na internet pripojené všetko, čo môže z takéhoto pripojenia profitovať. Podľa spoločnosti Marina Research, poprednej výskumnej a poradenskej firmy pre oblasť M2M a internet vecí, budú operátorom v najbližších rokoch výrazne rásť príjmy práve z predaja pripojení rôznych zariadení do internetu vecí. Marina Research odhaduje, že objem týchto príjmov narastie z dnešných 7 miliárd USD na úroveň 24 miliárd USD v roku 2020.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 23. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.