BMW i3 si drží svoju hodnotu aj ako jazdenka

BMW i3 sa stalo víťazom titulu udeľovaného magazínom Auto Bild, nemalo však veľa konkurentov.   Pojem trvalo udržateľnej radosti z jazdy nadobúda nový význam. Približne rok po svojom uvedení na trh vyhralo BMW i3 titul „Value Master/ Wertmeister 2015“ (Majster zostatkovej hodnoty pre rok 2015) v novo vytvorenej kategórii „elektrické vozidlá“, ktorý je udeľovaný nemeckým… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 10. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

BMW i3 sa stalo víťazom titulu udeľovaného magazínom Auto Bild, nemalo však veľa konkurentov.

 

Pojem trvalo udržateľnej radosti z jazdy nadobúda nový význam. Približne rok po svojom uvedení na trh vyhralo BMW i3 titul „Value Master/ Wertmeister 2015“ (Majster zostatkovej hodnoty pre rok 2015) v novo vytvorenej kategórii „elektrické vozidlá“, ktorý je udeľovaný nemeckým motoristickým magazínom „Auto Bild“.

 

Jasný úspech BMW i3 ukazuje, že rozhodnutie sa pre prvý prémiový automobil, ktorý bol už od samého začiatku koncipovaný pre čisto elektrické a tým aj lokálne jazdenie bez emisií, sa trvalo vypláca nielen z ekologického ale aj ekonomického hľadiska. Opätovne potvrdená bola aj vynikajúca hodnotová stabilita konvenčne poháňaných modelov značky BMW. „Majstrom zostatkovej hodnoty pre rok 2015“ v strednej triede sa stalo BMW 325d Touring. V kategórii „kompaktných SUV“ vyhralo BMW X3 xDrive35d, nasledované BMW X4 xDrive30d.

 

BMW i3 (2014)

BMW i3 (2014)

 

Pri zostavovaní rebríčka „Majstrov zostatkovej hodnoty“ sa vychádza z prognózy vypracovanej odborníkmi z Inštitútu pre sledovanie trhu Schwacke o výnose z predaja, ktorý možno docieliť pri predaji nového vozidla prihláseného v roku 2015 po štyroch rokoch jeho používania. Do hodnotenia každého modelu vstupujú okrem kúpnej ceny a vlastností vozidla aj mnohé ďalšie faktory ako sú prevádzkové náklady, čas uvedenia vozidla na trh, imidž značky, konkurenčná situácia v segmente ako aj aktuálne trendy na automobilovom trhu a všeobecný ekonomický vývoj. Na základe tejto analýzy boli stanovené hodnotovo najstabilnejšie modely v 13 kategóriách vozidiel.

 

Pre potenciálnych kupcov nových vozidiel je rebríček „Majstrov zostatkovej hodnoty“ dôležitou pomôckou pri rozhodovaní. Vytyčuje cestu k modelom, pri ktorých je rozdiel medzi cenou nového vozidla a jeho hodnotou pri opätovnom predaji obzvlášť malý a možno ich teda považovať za dobrú investíciu.

Informácie o tomto príspevku

Vydané 10. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »