Aplikácia Qlik Sense pre business intelligence je už aj na Slovensku

Softvérová novinka Qlik Sense z oblasti Data Discovery exceluje v používateľskej jednoduchosti a rýchlosti. Firmám umožní nadýchnuť sa a prosperovať, bola pritom vytvorená slovenskou firmou EMARK. Jeden z najprogresívnejších Data Discovery nástrojov dneška je dostupný už aj slovenským zákazníkom. Ide o aplikáciu Qlik® Sense, ktorá reprezentuje novú generáciu analytických nástrojov pre firmy. Jej hlavnou prednosťou je používateľsky príjemné a jednoduché… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 24. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Softvérová novinka Qlik Sense z oblasti Data Discovery exceluje v používateľskej jednoduchosti a rýchlosti. Firmám umožní nadýchnuť sa a prosperovať, bola pritom vytvorená slovenskou firmou EMARK.

Jeden z najprogresívnejších Data Discovery nástrojov dneška je dostupný už aj slovenským zákazníkom. Ide o aplikáciu Qlik® Sense, ktorá reprezentuje novú generáciu analytických nástrojov pre firmy. Jej hlavnou prednosťou je používateľsky príjemné a jednoduché prostredie a fakt, že sa zaobídete aj bez podpory IT špecialistov. Každý, kto zvládne prácu s Excelom sa tak môže spoľahnúť na rýchlosť a širokú funkcionalitu, ktorú Qlik Sense prináša. Aplikáciu vyvinula spoločnosť Qlik a jej jediným slovenským poskytovateľom je poradensko-implementačná firma EMARK.

 

QLIK SENSE V KOCKE

  • Qlik Sense dokážete ľahko ovládať aj bez podpory IT oddelenia
  • Podporuje prácu s viacerými dátovými zdrojmi od jednoduchých „excelovských“ tabuliek až po zložité databázy – to všetko je bez problémov možné natiahnuť do aplikácie Qlik Sense.
  • Tvorba Drag-and-drop dashboardov za pár minút a s novými analytickými pohľadmi
  • Objavovanie, spájanie a kombinovanie informácií novými spôsobmi – tak, ako to žiadne iné produkty neumožňujú bez toho, aby bolo potrebné odznova vytvárať nové pohľady.
  • Aplikácia je poháňaná asociatívnym vyhľadávacím enginom, čo umožňuje používateľom dynamicky objavovať a pýtať sa akékoľvek otázky.
  • Smart Search – stačí jednoducho vpísať slová alebo číslice do vyhľadávača a môžete začať analyzovať dáta
  • Responzívne používateľské rozhranie – intuitívne pohľady, ktoré reagujú na prácu používateľa a ponúkajú mu možnosti ďalšej tvorby či úprav prehľadov. Vďaka nim môžu objavovať súvislosti dynamickou aktualizáciou a zdôrazňovaním nových informácií a spojitostí.
  • Data Storytelling umožní používateľom pridávať svoje komentáre či postrehy a prenikať k dátam v Qlik Sense priamo z prezentácie.

 

 

To čo bolo donedávna nemysliteľné sa teraz stáva realitou – Business Intelligence smeruje do rúk bežných používateľov. „Vo svete Qlik Sense môže prakticky ktokoľvek samostatne a za sekundy, či minúty vytvárať a upravovať analytické pohľady. Pokojne aj zo svojho tabletu či smartfónu,“ hovorí Martin Kostič, riaditeľ spoločnosti EMARK.

Ako to funguje? Stačí si potrebné dáta nahrať z Excelu, databázy či iného zdroja – jednoduchým potiahnutím tabuľky do Qlik Sense alebo kliknutím na niektorý z dátových zdrojov. Po natiahnutí dát sa požadované výsledky objavia takmer okamžite. U klasickej alternatívy – MS Excelu, by rovnaká operácia trvala aj niekoľko dní či týždňov. „Revolučným prvkom je tzv. responzívne rozhranie. Jednoduchý drag-and-drop ovládaním užívateľ vytvára objekty, pričom systém mu sám ponúka možnosti ďalších krokov,“ uvádza Martin Kostič.

Používateľ takto dokáže bez akéhokoľvek školenia a v priebehu sekúnd z dát a analýz vytvárať prehľadné reporty, interaktívne vizualizácie či grafy. „Navyše je možné ich vyskladať do príbehu, ktorý je ľahko zrozumiteľný. Výhodou oproti klasickému PowerPointu pritom je, že nemáte len statický graf, ale v prípade akejkoľvek otázky sa viete okamžite preklikať k odpovedi,“ dodáva Martin Kostič.

Qlik Sense ocenia všetci pracovníci, ktorí pracujú s dátami vo veľkom objeme – či v obchode, financiách, logistike alebo napríklad výrobe. „Toto riešenie poskytne analytikom či manažérom prakticky neobmedzenú schopnosť vytvárať vlastné analýzy a odhaľovať súvislosti prakticky okamžite. Navyše sú ihneď pripravené na zdieľanie s kolegami či partnermi,“ konštatuje Martin Kostič. Dušou aplikácie je technológia asociatívneho vyhľadávania, patentovaná spoločnosťou Qlik. Práve vďaka tomu dokáže aplikácia dáta nielen vyhľadávať, ale aj skúmať a odhaľovať zmysluplné detaily či súvislosti.

Inovatívny prístup, ktorý prináša Qlik Sense firmám otvára doteraz nepoznané možnosti. „Ak napríklad vyvstane nejaká nová otázka počas porady, pracovník sa dokáže aj priamo v prezentácii napojiť na Qlik Sense a v priebehu sekúnd vytvorí želaný pohľad a vzápätí aj odpoveď. To všetko bez pomoci IT oddelenia a potreby náročných školení. Odpoveď je tak vždy vzdialená len na pár klikov,“ konštatuje Martin Kostič. Takýto prístup prinesie do biznisu doteraz nevídanú dynamiku a možnosti. Firmy tak môžu zmeniť trajektóriu svojho biznisu a pritom ešte ušetria čas a pracovnú kapacitu.

Qlik Sense je prvým produktom, ktorý BI skutočne prináša do rúk bežného užívateľa, jeho funkcionalita však aj napriek tomu zostáva neobmedzená vďaka možnosti doplniť akúkoľvek chýbajúcu funkcionalitu. „S Qlik Sense chceme osloviť práve tých užívateľov, ktorí dlhé roky pracujú s Excelom a nedokážu pracovať s BI nástrojmi ako je napr. QlikView. S Qlik Sense dokážu to isté, čo robili v Exceli či PowerPointe, akurát je to rýchlejšie a hlavne udržateľnejšie,“ uzatvára Martin Kostič.

Okrem ponuky Qlik Sense v oblasti interaktívnych pohľadov, EMARK aj naďalej prináša preverenú Data Discovery platformu QlikView. Tá umožňuje vyvíjať analytické a reportingové aplikácie s minimálnou vývojárskou expertízou. QlikView je riešením pre organizácie, ktoré hľadajú náročnejšiu analytickú funkcionalitu.

Riešenie Qlik Sense Desktop si môžete bezplatne stiahnuť na stránke www.emark.sk. Aplikáciu spolu s podrobnými informáciami a demo videami nájdete TU.

Informácie o tomto príspevku

Vydané 24. februára 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.