Ako funguje a vyzerá Samsung Galaxy S8+ po roku používania?

Samsung spravil kus výbornej práce, pretože ani po roku proaktívneho používania nie je Galaxy S8+ na odpis.
Informácie o tomto príspevku

Vydané 7. novembra 2018
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Ak zvažujete kúpu používaného Galaxy S8 (S8+, S8 Plus), obávate sa jeho kondície po takom roku používania, čítajte tento článok. Odpovedám na najčastejšie otázky ohľadne používaného Samsung Galaxy S8 Plus po roku aktívneho používania.

 

Aká je rýchlosť telefónu po tom, čo sa zaplnila jeho pamäť?

 • Zistil som, že úroveň zaplnenia pamäte nemá citeľný vplyv na rýchlosť. Zatiaľ jediný problém v súvislosti s rýchlosťou som mal ten, že niektoré aplikácie (napr. 9GAG alebo Facebook) v režime šetrenia batérie reagujú pomalšie a rozpoznávanie tváre prebieha neúmerne pomaly. Preto sa používaniu režimu šetrenia batérie vyhýbam, radšej používam štandardný režim a vtedy funguje všetko úplne bezproblémovo. Keď z času na čas vyskúšam aplikáciu pre virtuálnu realitu alebo náročnejšiu hru, zapínam výkonný režim.

 

 

Nevznikajú na displeji duchovia, prepálené vzory?

 • Zatiaľ nie, ale Super AMOLED displeje skrátka takúto vlastnosť majú. Zatiaľ som si nevšimol žiadne zhoršenie kvality zobrazenia, na spodku nevidím ani duchov po trojici navigačných tlačidiel. Očakávam, že začnú byť trocha viditeľné po dvoch rokoch.

 

Nevznikli na optike fotoaparátu škrabance? Nefotí časom horšie?

 • Fotoaparát fotí stále výborne a kamera nahráva veľmi ostré a pekné videá. Nevšimol som si žiadny pokles kvality, zhoršenie kondície snímača alebo poškodenie optiky. Telefón som nenosil celý čas v púzdre, napriek tomu nemá na sebe žiadne škrabance ani zadný kryt, ani optika fotoaparátu. Toto mi naozaj vadilo na mojom predchádzajúcom telefóne Moto Z. Bol skvelý, fotil skvele a video bolo úžasné, i keď išlo iba o Full HD. Lenže aj s Moto Mods krytmi bola optika fotoaparátu vystúpená a sklíčko sa poškriabalo, čo malo za dôsledok dramatické zhoršenie kvality fotiek.

 

Zmenila sa výdrž batérie? Ako dlho vydrží Samsung Galaxy S8+ (S8 Plus) po roku?

 • Ani po roku používania neregistrujem žiadny dramatický pokles výdrže na jedno nabitie. V štandardnom režime telefón bez problémov vydrží aj dva dni a keď zapnem funkciu šetrenia batérie, myslím, že by som sa dostal aj cez magickú hranicu troch dní. V tomto ohľade ma S8 Plus celkom prekvapuje, pretože ostatné telefóny mi zvyčajne vydržali iba taký deň.

 

Ako vyzerá ochranné sklo displeja po roku?

 • Samsung Galaxy S8 Plus používa ochranné sklo od značky Corning, model Gorilla Glass 5 so zakriveným na okrajoch. Vidím, že je mierne flexibilné a veľmi odolné pred škrabancami. Na mobile nemám ochrannú fóliu, napriek tomu škrabance nemám žiadne – ani len tie tenké vlasové, ktoré sa zvyknú objaviť ako prvé.

 

 

 

Oplatilo by sa vymeniť Galaxy S8+ za novší Galaxy S9+?

 • Samsung Galaxy S8+ je bezpochyby najlepší smartfón, aký som kedy vlastnil (testoval som už všeličo) a asi jediný nedostatok, ktorý na ňom pozorujem, je zlý zvuk. S8 mala iba jeden reproduktor, navyše umiestnený na spodku a keď ho zakryjete rukou alebo vnútornou stranou vrecka, nič nie je počuť. Novší Galaxy S9 a S9+ tento problém vyriešili a majú stereo reprodukciu, navyše fotoaparát prešiel modernizáciou a ponúka ešte o niečo lepšie výsledky. Osobne by som však zatiaľ do výmeny modelu S8+ za novší S9+ nešiel, pretože by som za veľmi veľa peňazí dostal veľmi málo vylepšení. Som zvedavý na to, ako to budem vidieť o ďalší rok, zatiaľ ale nič nenasvedčuje tomu, že by mal Samsung Galaxy S8+ technicky či spoločensky zostarnúť.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 7. novembra 2018
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

 • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
 • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
 • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
 • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

  Budúcnosť softvérového dizajnu

 • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
 • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

  Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

 • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.