Test Sony SRS-XB30: Veľký umelec v malom tele

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB30 s funkciou ExtraBASS si nás vedel získať mimoriadnym zvukom a enormne dlhou výdržou na batériu. Doplnkový efekt „párty osvetlenia“ je pútavý, najviac však oceníte jeho zvuk a funkčnosť.   Prečo si kupovať reproduktor od renomovanej značky za 80 eur, keď dnes na internete nájdete podobne veľké a údajne technicky rovnako zdatné alternatívy… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 10. mája 2018
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB30 s funkciou ExtraBASS si nás vedel získať mimoriadnym zvukom a enormne dlhou výdržou na batériu. Doplnkový efekt „párty osvetlenia“ je pútavý, najviac však oceníte jeho zvuk a funkčnosť.

 

Prečo si kupovať reproduktor od renomovanej značky za 80 eur, keď dnes na internete nájdete podobne veľké a údajne technicky rovnako zdatné alternatívy za dvadsať eur? Rozdiely vedia byť priam priepastné, avšak prídete na ne až vtedy, keď k vám konečne dorazí balíček z Číny a vy si vypočujete ten plechovkový zvuk nesúci sa z malých reproduktorov. Dôverovať značke Sony má zmysel, pretože už roky svojimi produktmi dokazuje, že vie robiť techniku pre náročných, s pekným dizajnom, aktuálnymi funkciami a predovšetkým garanciami záruky a servisu, ktoré menej známe čínske značky ponúknuť nevedia.

 

Sony SRS-XB30 (foto: 3Digital)

 

Zaujímavosťou reproduktora XB30 je jeho duálna reprodukcia basových zložiek hudby, basy sa šíria odzadu aj spredu a najlepšie spravíte, keď ho položíte na rovnú plochu, napríklad na stôl. Vtedy je počuť všetko, čo XB30 dokáže a je toho skutočne veľa. Mimoriadne oceňujeme predovšetkým schopnosť reprodukovať široké spektrum zvukov, od tých najjemnejších až po extra hlboké tóny, ktoré pri počúvaní inštrumentálnej hudby v bezstratovom formáte produkuje basa. Každý audioprodukt u nás skúšame nielen počúvaním modernej hudby a hlasu, ale aj inštrumentálu – konkrétne album Waking Life od Tosca Tango Orchestra, ktorý vo formáte flac umožňuje vnímať aj najmenšie detaily orchestra.

 

Sony SRS-XB30 vyniká prakticky v každom ohľade a aj za cenu okolo 80 eur ponúka kvalitu zvuku, ktorú by sme očakávali skôr od entry-level prémiových produktov za tri stovky. Funkcia ExtraBASS umožňuje, aby v hudbe ešte viac vynikli jej hlboké zložky. Rozdiel v porovnaní so štandardným režimom je výrazný, ale s aktivovanými silnejšími basmi upadajú stredné i vyššie tóny do úzadia a dokonca sa trocha strácajú. V štandardnom režime je reproduktor schopný podávať hlboké a pôsobivé basy tiež.

 

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB30 sa so zdrojmi zvuku spája dvomi technológiami, resp. tromi, ak počítame aj NFC. V prvom rade je to Bluetooth v štandarde 4.2, ďalej 3,5mm AUX. Na zadnej strane síce nájdete aj plnoformátový USB konektor, avšak ten slúži na nabíjanie zariadenia. Vstavanú batériu môžete nabíjať prostredníctvom neho, ale v krabici s reproduktorom nájdete aj špeciálny adaptér pre rýchle nabíjanie s tyčovým konektorom.

 

 

Výdrž na jedno nabitie je priam famózna. 24 hodín neustáleho prehrávania hudby je nadštandardný údaj, pričom v praxi budete reproduktor nabíjať možno tak raz do týždňa, niektorí ešte menej. Výdrž batérie považujeme za kľúčovú, pretože napovedá o možnostiach použitia reproduktora mimo domácnosti. S XB30 môžete vyraziť na víkend na chatu bez obavy, že by vám počas nočnej párty prestal fungovať zvuk. A že budete môcť s týmto zariadením ozvučiť celú chatu, o tom nepochybujte – maximálna hlasitosť je tak vysoká, že by bez problémov ozvučila aj menšie pódium. Samozrejme, s rezervami.

 

Kúpu reproduktora Sony SRS-XB30 určite neoľutujete ani vtedy, keď ho nekúpite za štartovacích 80 eur. Zaplatiť zaň aj ešte o dvadsať eur navyše bude stále v poriadku, pretože kvalitatívne stačí na dvakrát drahšie alternatívy. 

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 10. mája 2018
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.