Samsung je bez konkurencie. Otestovali sme jeho minipočítač DeX, prekvapuje použiteľnosťou

V uplynulých mesiacoch sme vyskúšali sme niekoľko celkom odlišných zariadení od značky Samsung. Kameru, smartfóny, zakrivený monitor, dokovaciu stanicu, headset virtuálnej reality. Aj keď sa zdá, že sú vzájomne nezávislé a odlišné, spoločne vytvárajú dokonalý celok pre získanie dokonalej skúsenosti s modernými technológiami v ich najvyššej kvalite. Dnes sa venujeme dokovacej stanici DeX a zakrivenému… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 12. septembra 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

V uplynulých mesiacoch sme vyskúšali sme niekoľko celkom odlišných zariadení od značky Samsung. Kameru, smartfóny, zakrivený monitor, dokovaciu stanicu, headset virtuálnej reality. Aj keď sa zdá, že sú vzájomne nezávislé a odlišné, spoločne vytvárajú dokonalý celok pre získanie dokonalej skúsenosti s modernými technológiami v ich najvyššej kvalite. Dnes sa venujeme dokovacej stanici DeX a zakrivenému monitoru CFG70.

 

Galaxy S8 + DeX + zakrivený monitor Samsung 27″ CFG70

Už dávnejšie pri uvedení smartfónu Galaxy S8 sme písali, že sa dá pomocou špeciálneho nabíjacieho doku DeX pripojiť cez HDMI k monitoru a používať ako počítač. Android sa prepne do desktopového módu, ktorý vyvinul Samsung a umožňuje pracovať s klávesnicou a myšou tak, ako keby ste pracovali s OS X alebo s Windowsom. V skutočnosti je to Android so základmi Linuxu.

 

Dokovacia stanica Samsung DeX pre smarfón Galaxy S8

 

Samsung nám na tento účel zapožičal smartfón Galaxy S8, dokovaciu stanicu DeX a 27-palcový zakrivený monitor Samsung CFG70. Ide o krásny monitor so spektakulárne zahnutým obrazom tak, aby pozorovateľa obklopoval. Zakrivenie je viditeľné a nápadné, avšak nie natoľko, aby ním bol druhý pozorovateľ obmedzovaný.

S8 v dokovacej stanici DeX automaticky nabíja svoju batériu a pripája sa veľmi jednoducho, vyžaduje pripojenie iba dvoch káblov: napájacieho a HDMI pre spojenie s monitorom. Obsahuje tiež USB konektory pre pripojenie klávesnice a myši, eventuálne pre pripojenie USB kľúča alebo externého disku.

Naša skúsenosť s desktopovým prostredím, ktoré Androidu doprial Samsung, je veľmi pozitívna. Systém reaguje rýchlo a zdá sa, že pre potreby bežného zákazníka úplne vyhovuje. Umožňuje spravovať dokumenty a priečinky, prehliadať webové stránky, vďaka aplikáciám nainštalovaným v smartfóne je možné tvoriť a editovať kancelárske dokumenty, výkon telefónu je dokonca dostatočný aj pre úpravy fotografií. Samozrejme, že mať DeX ako náhradu na pracovný počítač nie je ideálna voľba, ak ste programátor, grafik alebo pracujete s videom, pre väčšinu kancelárskych a domácich potrieb však bude úplne vyhovovať. Oceňujeme, že sa dajú spúšťať aplikácie z telefónu a že systém bez problémov pracuje s viacerými škálovateľnými oknami naraz.

 

Dokovacia stanica Samsung DeX pre smarfón Galaxy S8 s monitorom Samsung 27″ CFG70 (vpravo je bežný 19″ monitor)

 

Monitor CFG70 nemožno len tak obísť jedným odstavcom: jeho obraz je fascinujúci a návykový. Človeku sa zdá, že ten monitor, ktorý má doma dnes, celkom vyhovuje jeho osobným aj pracovným potrebám, ale keď sa k nemu vráti po týždňovej skúsenosti s týmto monitorom od Samsungu, budú do očí udierať zvädnuté farby, nízke rozlíšenie a slabý jas. To bola moja osobná skúsenosť po tom, čo som monitor od Samsungu vrátil z redakčného testu – a to pritom nepoužívam žiadny amatérsky monitor, ale drahé riešenie od značky Dell! Zvláštnu pozornosť sa oplatí venovať ramenu, na ktorom je monitor prichytený: umožňuje precízne nastavenie náklonu, orientácie a výšky obrazu a pritom stále vyzerá esteticky.

 

 

Fotogaléria k článku:

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 12. septembra 2017
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.