Porsche nemá záujem o autonómne riadenie, iPhone vraj nepatrí na cestu

Porsche CEO Oliver Blume v rozhovore pre nemecký magazín Westfalen-Blatt povedal, že automobily značky Porsche by mali aj v budúcnosti zostať výhradne pod kontrolou vodičov. Tvrdí, že iPhony by mali ostať vo vrecku nohavíc a nejazdiť po cestách.   Pokrok v automobilovom priemysle je nezastaviteľný a automobilky sa mu musia aktívne prispôsobovať. Jednou z významných inovácií,… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 10. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Porsche CEO Oliver Blume v rozhovore pre nemecký magazín Westfalen-Blatt povedal, že automobily značky Porsche by mali aj v budúcnosti zostať výhradne pod kontrolou vodičov. Tvrdí, že iPhony by mali ostať vo vrecku nohavíc a nejazdiť po cestách.

 
Pokrok v automobilovom priemysle je nezastaviteľný a automobilky sa mu musia aktívne prispôsobovať. Jednou z významných inovácií, ktoré tento priemysel ešte len čakajú, je plne automatizované riadenie vozidiel. Autá, ktoré sú schopné počítačom rozpoznávať dopravné situácie a prechádzať nimi s minimálnym rizikom kolízie, môžete vidieť na cestách už dnes.
Napríklad Mercedes-Benz triedy E novej generácie dostal ako vôbec prvé autonómne vozidlo povolenie jazdiť po americkej Nevade. Samostatnou kapitolou sú potom automobily značky Tesla, ktoré vedia jazdiť vo veľkej miere autonómne aj v prípade, že sú už nejaký ten mesiac či rok staré. To všetko len za pomoci aktualizácie softvéru palubného počítača cez internet.

Interiér Porsche 911. Ilustračná fotografia | Zdroj: Porsche

Interiér Porsche 911. Ilustračná fotografia | Zdroj: Porsche


Oliver Blume ďalej pre Westfalen-Blatt tvrdí, že uzatvoriť partnerstvo s inou dodávateľskou spoločnosťou považuje za nevýhodné, navyše ani ako veľký koncern nemajú žiadne plány vývoja autonómneho riadenia. Naopak, iné inovácie považuje za hodnotné a prínosné, napríklad taký hybridný pohonný systém.
Už v roku 2018 by sa mal do showroomov dostať nový model 911 s plug-in hybridným pohonom schopným prejsť čisto na elektrinu do 50 kilometrov.
Tiež sa v poslednej dobe často skloňuje Mission E Concept, koncepčné vozidlo od Porsche s možným dojazdom na elektrinu až 420 kilometrov. Toto elektrické 4-miestne 4-dverové športové vozidlo by sa však nemalo dočkať sériovej produkcie skôr ako na konci tejto dekády.
Porsche Mission E, koncept elektrického 4-miestneho auta | Zdroj: Porsche

Porsche Mission E, koncept elektrického 4-miestneho auta | Zdroj: Porsche


 
Slová Olivera Bluma sú pre fanúšikov značky Porsche veľmi povzbudzujúce. Napovedajú o tom, že aj keď všetky ostatné prémiové nemecké automobilky pomalými krokmi pristupujú k svetu bez šoférovania, Porsche sa k nim nepripája. A celkom rozumieme, prečo by sa v takom Boxsteri či v 911 autonómna jazda neujala. Avšak modely Cayenne a Panamera oslovujú trocha inú cieľovú skupinu, ktorá by si kvôli nedostatočnej technike radšej vybrala model z ponuky BMW, Audi či Mercedesu.
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 10. februára 2016
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.