NASA investuje do výskumu komerčných nadzvukových eko lietadiel

Posledné nadzvukové komerčné lietadlo pristálo v roku 2003 a odvtedy už nevzlietlo. Kontroverzné Concordy boli významným evolučným míľnikom v leteckej doprave, na druhej strane ich popularita veľmi rýchlo klesala kvôli niekoľkým medializovaným haváriám. Aj napriek tomu absolvovali približne 50-tisíc letov. NASA sa teraz pripravuje investovať do projektu návratu nadzvukových lietadiel do komerčnej prevádzky. Podľa vlastných slov chce… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 9. júna 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Posledné nadzvukové komerčné lietadlo pristálo v roku 2003 a odvtedy už nevzlietlo. Kontroverzné Concordy boli významným evolučným míľnikom v leteckej doprave, na druhej strane ich popularita veľmi rýchlo klesala kvôli niekoľkým medializovaným haváriám. Aj napriek tomu absolvovali približne 50-tisíc letov.

NASA sa teraz pripravuje investovať do projektu návratu nadzvukových lietadiel do komerčnej prevádzky. Podľa vlastných slov chce preinvestovať dovedna 6 milliónov amerických dolárov len na samotný výskum.
Prostriedky uvoľňuje v menších množstvách (stovky tisíc USD) na vybrané vedecké pracoviská, ktoré spolu s výškou investície zverejňuje na svojej webstránke nasa.gov.
Tieto dotácie na výskum pritom bude uvoľňovať priebežne v rozmedzí až do troch rokov.
NASA by rada videla komerčnú prevádzku nadzvukových lietadiel spustenú do 15 rokov. Môže sa zdať, že to nebude žiadny problém, keďže sa už nadzvukovo lietalo aj na komerčnej linke s Concordom, avšak v opätovnom uvedení technológie stojí niekoľko prekážok. Predovšetkým bezpečnosť takejto dopravy je potrebné zvýšiť na maximum a minimalizovať riziká.
 
Zdroje: nasa.gov, iflscience.com
 
 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 9. júna 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.