LG G Flex 2: Detailné foto a zhodnotenie po teste

LG G Flex 2 je fantastický smartfón, ktorý si nepochybne zaslúži zvýšenú pozornosť. Zahnutý displej je síce atraktívny, ale to podstatné tkvie vo výborne spracovanom prostredí, vynikajúcom fotoaparáte a v špičkových technických parametroch.   LG G Flex 2 som mal príležitosť proaktívne využívať počas troch týždňov. To je dostatočne dlhá doba na to, aby sa… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 25. mája 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

LG G Flex 2 je fantastický smartfón, ktorý si nepochybne zaslúži zvýšenú pozornosť. Zahnutý displej je síce atraktívny, ale to podstatné tkvie vo výborne spracovanom prostredí, vynikajúcom fotoaparáte a v špičkových technických parametroch.

 

LG G Flex 2 som mal príležitosť proaktívne využívať počas troch týždňov. To je dostatočne dlhá doba na to, aby sa odhalili inak neviditeľné nedostatky, napríklad nestabilný systém, spomalenie v dôsledku zaplnenia pamäte alebo nedostatky spojené s malou výdržou batérie. V každom z týchto ohľadov však LG G Flex 2 vyniká pozitívne.

Z toho všetkého, čo môžete prečítať v rôznych recenziách na G Flex 2, vyberám to najpodstatnejšie.

 

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

 

Zakrivenie displeja je iba marketingový trik, je skvelý aj bez toho

Smartfón od LG má zakrivený displej s krásnym obrazom a rozlíšením, na ktrom zdravé ľudské oko nedokáže rozpoznávať jednotlivé pixely. Veľký podiel na kvalite zobrazenia ma technológia samotného panela. LG využilo technológiu P-OLED, ktorá je nielen energeticky efektívna, ale má aj jednu skvelú vlastnosť – svietia iba tie pixely, ktoré nemajú mať čiernu farbu. Preto je čierna skutočne čierna aj vtedy, keď sa displej mobilu pozeráte v celkom tmavej miestnosti. Keď je na displeji zobrazený len biely čas na čiernom pozadí, okrem digitálneho ciferníka nevidíte vôbec nič.

Skutočnosť, že je displej zakrivený a že sa dá vyrovnať, je spotrebiteľsky atraktívna, na jej praktické využitie som však počas troch týždňov neprišiel.

 

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

 

Výdrž batérie bola v priemere až dva dni

Výdrž batérie v mobilných telefónoch a tabletoch je často diskutovaná téma. Na jednej strane sú tu výrobcovia, ktorí v oficiálnych parametroch uvádzajú bombastické hodnoty výdrže a na druhej strane sú tu super proaktívni používatelia, ktorí nie sú schopní bez sledovania Facebooku vydržať ani dve hodiny. Zistené hodnoty výdrže batérie týchto dvoch strán sú diametrálne odlišné, ale nemali by sme ich brať do úvahy.

Keď telefón G Flex 2 používate normálne, dokáže vám vydržať aj dva dni bez nabíjania. Keď som bol pripojený na 3G, často mi na telefón chodili e-maily a telefonoval som možno 10-krát denne, nebola výdrž vyše 40 hodín vôbec výnimočná. Samozrejme, je potrebné počítať s tým, že ľudia si na zariadení streamujú HD video, počúvajú hudbu, skypujú a prehliadajú webstránky, vtedy výdrž batérie klesá. Nepochybujem však o tom, že keď si mobil ráno nabijete a zoberiete do práce, s rezervou vám vydrží až do polnoci.

Netreba zabúdať, že nabíjanie smartfónu je mimoriadne rýchle, za 30 minút sa batéria nabije až na 60 percent.

 

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

 

Kľúčové vlastnosti

Displej: 5,5″, zakrivený P-OLED, 1920×1080 pixelov (Full HD), Corning Gorilla Glass 3

Fotoaparát: 13 Mpx, laserové zaostrovanie, optická stabilizácia, dual LED blesk

Kamera: 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR, stereo zvuk

Webkamera: 2,1 Mpx, 1080p@30fps

Bezdrôtové spojenia: 2G, 3G, 4G, Bluetooth 4.1 (A2DP, LE, apt-X), WLAN, IrDA, NFC, FM RDS, A-GPS, GLONASS,

Káblové spojenia: microUSB 2.0 (slimport, USB Host), 3.5mm audio (Dolby mobile)

Pamäť: 16 GB, 2 GB RAM alebo 32 GB, 3 GB RAM, slot na microSD (max. 128 GB)

Procesory: 8-jadrový procesor (Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2 GHz Cortex-A57)

Grafika: Adreno 430

Systém: Android 5 + prostredie od LG

Batéria: nevyberateľná Li-Po 3000 mAh

 

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

LG G Flex 2 (foto: 3Digital.sk)

 

 

Predáva sa od 495 €, stojí za to

LG G Flex 2 je mimoriadne zaujímavý smartfón, ktorý patrí medzi tých zopár, ktoré formujú trh s mobilnými telefónmi. Vyzerá inak ako populárny Apple iPhone, pritom je jeho dizajn ikonický.

Na internete sa G Flex 2 predáva od 495 eur, pričom jeho predchádzajúcu generáciu získate od 349 eur. Rozdiely medzi týmito smartfónmi síce nie sú veľmi zásadné, ale pri takom nákupe na splátky určite odporúčam kupovať práve novú verziu G Flex 2. Budete vyzerať ako náročný používateľ s vkusom, na pracovných stretnutiach získate o niečo vyšší kredit a predovšetkým získate mobilný telefón, ktorý nebude zastaralý ani o dva roky neskôr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 25. mája 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.