Hologram na každom tablete – Holapex

Holapex je projekt istého Isaiasa Pereza, ktorý hľadá peniaze na realizáciu svojho produktu na crowdfundingovom serveri Kickstarter.com. Jeho jednoduchý nástroj z priehľadného plexiskla a plastového stojana odkáže spraviť z každého tabletu a väčšieho smartfónu holografický projektor.   Nástroj na tvorbu simulovanej holografickej projekcie je niečo podobné, ako projektor pre mobilné telefóny – pravdepodobne to nikto nebude… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 13. októbra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Erik Stríž je recenzentom produktov všetkého druhu. Testuje autá pre auto motor a šport a elektroniku pre 3Digital.sk.

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Holapex je projekt istého Isaiasa Pereza, ktorý hľadá peniaze na realizáciu svojho produktu na crowdfundingovom serveri Kickstarter.com. Jeho jednoduchý nástroj z priehľadného plexiskla a plastového stojana odkáže spraviť z každého tabletu a väčšieho smartfónu holografický projektor.

 

Nástroj na tvorbu simulovanej holografickej projekcie je niečo podobné, ako projektor pre mobilné telefóny – pravdepodobne to nikto nebude používať na prácu. Ale je to vhodný doplnok k širokému spektru doplnkov a príslušenstva, ktorý dnes môžete k svojim elektronickým zariadeniam dostať.

Holapex využíva pomerne jednoduchý princíp funkčnosti – odráža svetlo z displeja tak, aby vzniknutý obraz budil dojem 3D objektu. Nevyhnutné je pritom používať korektný obsah – na displeji musí byť jeden objekt zobrazený zo štyroch strán, v rovnakom čase a veľkosti a navyše na tmavom podklade. Až vtedy je možné to, čo sa tvári ako holografická projekcia.

 

Isaias Perez už vyzbieral 1500 amerických dolárov, pričom za cieľ si stanovil iba 600. Peniaze tak poputujú na jeho bankový účet a investorom recipročne zašle hotové kusy Holapexov. Do konca kampane na Kickstarteri zostáva ešte 15 dní, príležitosť teda máte aj vy.

 

 

Zdroj: Kickstarter.com

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 13. októbra 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.