Google Art obsiahol nové slovenské diela od Nemčíka, Ilavského, Šandora i Galandu

Google Art Projekt bol obohatený o nové umelecké zbierky a Street View zobrazenie interiérov galérií. Pozývame Vás preto na virtuálnu prehliadku do ďalších slovenských galérií, kde môžu používatelia obdivovať diela Júliusa Nemčíka, Jána Ilavského, Artúra Lieszkovského, Jána Šandora, či Mikuláša Galandu.   Novými partnermi sa stali: –       Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne – dostupné aj… Prečítať celé
Informácie o tomto príspevku

Vydané 30. júna 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Podporíte distribúciu tohto obsahu?

Google Art Projekt bol obohatený o nové umelecké zbierky a Street View zobrazenie interiérov galérií. Pozývame Vás preto na virtuálnu prehliadku do ďalších slovenských galérií, kde môžu používatelia obdivovať diela Júliusa Nemčíka, Jána Ilavského, Artúra Lieszkovského, Jána Šandora, či Mikuláša Galandu.

 

Novými partnermi sa stali:

–       Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne – dostupné aj Street View zobrazenie ako aj 3 online výstavy

–       Galéria umelcov Spiša – dostupné aj Street View zobrazenie

 

Existujúci partneri, ktorí rozšírili zbierky a obohatili pohľad do galérie prostredníctvom Street View:

–       Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch – rozšírenie o Street View zobrazenie

–       Stredoslovenskej galérie – rozšírenie o Street View zobrazenie

 

Kultúrny inštitút Google spolupracuje už s 13 slovenskými galériami a múzeami (prehľad). Na snímanie interiérov bol využitý špeciálne navrhnutý Street View vozík, známy aj ako „trolley“, ktorý sníma panoramatické 360° fotografie vo vnútri budov. Vozík bol navrhnutý tak, aby sa pohodlne pohyboval po chodbách a miestnostiach galérií a múzeí.

 

O Kultúrnom inštitúte Google

Kultúrny inštitút Google spolupracuje s kultúrnym odvetvím na sprístupnení historického a kultúrneho obsahu ľuďom prostredníctvom internetu a tým prispieva k jeho zachovaniu aj pre budúce generácie. Online projekty Kultúrneho inštitútu zahŕňajú Art Projekt, Projekt divov sveta a Online výstavy, v rámci ktorých môžu používatelia obdivovať a objavovať rôzne obrazy, kresby, sochy, náboženské artefakty, pamiatky, historické fotografie ako aj dôležité rukopisy zo zbierok po celom svete. Online návštevníkom sú k dispozícii aj odborné videá, či audio sprievodcovia, môžu si prezerať rukopisy, rôzne detailné informácie, mapy a ďalší obsah.

 

 

Informácie o tomto príspevku

Vydané 30. júna 2015
Zverejnil
Zdroj témy:
Titulná fotografia:

Obsahuje tieto témy: , , ,

Pomôžte nám zdieľať tento obsah

Pokračujte na ďalší príspevok »



Závislosť na internete dokáže zničiť človeku život mnohorakými spôsobmi

  • Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí.
  • Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí.
  • Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.
  • Za tento fakt vďačíme sociálnym sieťam a produktom, ktoré nabádajú spotrebiteľov nosiť si internet so sebou vo forme smartfónov, notebookov a tabletov.

    Budúcnosť softvérového dizajnu

  • V dnešnej dobe sa stal svet neporovnateľne menším a bežný zákazník neporovnateľne počítačovo zručnejším, než pred desiatimi rokmi.
  • Myslíte si, že za týmito vynálezmi stoja nadnárodné korporácie a ich riešenia stoja hromady peňazí? Možno budete veľmi prekvapení, že pravdou je presný opak.

    Moderné technológie a filantropia idú ruka v ruke

  • Funkčné protézy končatín pre deti z celého sveta z 3D tlačiarne, stavba domov z veľkých legových kociek a exoskeletony, ktoré ponúkajú možnosť chôdze aj pre ochrnutých.