Aj námorníci budú mať vlastný cloud, Maritime ICT Cloud od Ericssonu
Námorný ICT Cloud umožní lodiam pripojiť sa do jednej spoločnej siete. Maritime ICT Cloud od Ericssonu je cloudové riešenie, ktoré lodiam umožňuje využívať služby pre optimalizáciu plavby, sledovanie nákladu a dohliadajú na bezpečnosť a pohodlie posádky. Prepojuje lode na mori zo zložkami na pevnine, poskytovateľmi IT podpory, zákazníckymi centrami, flotilou či logistickými partnermi, prístavmi… Prečítať celé
Podporíte distribúciu tohto obsahu?
Námorný ICT Cloud umožní lodiam pripojiť sa do jednej spoločnej siete.
- Maritime ICT Cloud od Ericssonu je cloudové riešenie, ktoré lodiam umožňuje využívať služby pre optimalizáciu plavby, sledovanie nákladu a dohliadajú na bezpečnosť a pohodlie posádky.
- Prepojuje lode na mori zo zložkami na pevnine, poskytovateľmi IT podpory, zákazníckymi centrami, flotilou či logistickými partnermi, prístavmi a úradmi
Napriek tomu, že lode v roku 2013 podľa odhadov previezli okolo 9,6 miliardy ton nákladu, čo je zhruba 80 % celosvetového objemu obchodu a viac ako 70 % jeho celosvetovej hodnoty, v oblasti využívania informácií a komunikačných technológií námorný transport zaostáva za inými príbuznými odvetviami. Ericsson to hodlá zmeniť riešením Maritime ICT Cloud, ktoré v sebe kombinuje cloudové riešenie so špecializovanými aplikáciami a službami, riadenie konektivity, ako aj konzultingové služby a systémovú integráciu.
V súčasnosti lodná doprava spolieha na manuálnu aktualizáciu dopravnej situácie, z prístavov, informácií týkajúcich sa nákladu, počasia a bezpečnostných informácií. Tie sú posielané medzi jednotlivými zložkami, namiesto toho, aby boli dostupné pre všetky zainteresované strany naraz, prostredníctvom siete. Toto je časovo náročný proces a nedostatok prístupu k dátam v reálnom čase výrazne zväčšuje priestor pre chyby.
Maritime ICT Cloud od Ericssonu prepojí plavidlá na mori zo zložkami na pevnine, poskytovateľmi IT podpory, zákazníckymi centrami, flotilou a logistickými partnermi, prístavmi a úradmi. Riešenie zároveň umožní riadenie flotíl, monitorovanie stavu a fungovania lodných motorov či spotrebu paliva, softvér dohliadne aj na námorné trasy a navigáciu. Popri tom zabezpečí bezpečnosť a pohodlie posádky. Ericsson poskytne komplexné riešenie od satelitného pripojenia až po aplikačnú podporu, v rámci ponuky je aj možnosť riadiť Maritime ICT Cloud pre zákazníka v rámci manažovaných služieb.
Orvar Hurtig, šéf divízie Industry & Society v Ericssone hovorí: „Plavidlá na mori majú systémy, ktoré im umožňujú monitorovať kľúčové funkcie lode, spotrebu paliva, udávať a udržiavať optimálny kurz a zabezpečovať komfort posádky. Nie sú však práve najlepšie integrované do flotilových riadiacich systémov na pevnine. Takisto nedokážu maximalizovať potenciál dát v skutočnom čase. Ericsson, ako motor zosieťovanej spoločnosti a svetový líder v telekomunikáciách, je tým pravým partnerom, ktorý pomôže prepojiť izolované systémy a umožní zdieľať informácie, pričom oneskorenie je zanedbateľné.“
Maritime ICT Cloud exceluje v troch hlavných oblastiach – optimalizácia trasy, monitoring nákladu a pohodlie posádky. Z pohľadu financií je palivo najväčším nákladom pre každého majiteľa či prevádzkovateľa lode. Je takisto významným zdrojom emisií, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie. Používanie diagnostiky motorov či rýchle informácie o počasí a dopravnej situácii na mori aj v prístavoch, umožňujú kapitánom lodí optimalizovať ich trasy tak, aby mohli šetriť palivo a peniaze, pričom zároveň znižujú environmentálnu záťaž.
Ku koncu roka 2014 boli najväčšie lode schopné previezť zhruba 19 tisíc štandardizovaných lodných kontajnerov. Sledovať takýto objem nákladu je nesmierne náročné a bezdrôtové prepojenie kontajnerov, ich monitorovanie a využívanie detailných informácií o ich aktuálnej polohe, je obrovským prínosom. To všetko môže byť dnes dostupné na jednej obrazovke a pripravené na zdieľanie.
Vydané 26. januára 2015
Zverejnil 3DIGITAL
Zdroj témy:
Titulná fotografia:
Obsahuje tieto témy: Biznis, Cloud, Doprava, Ericsson, Inovácie, Tlačová správa