Týždeň práce na Lenovo Yoga 3 Pro dopadol veľmi dobre

Pred niekoľkými týždňami som s veľkým potešením prijal do redakčného testu ultrabook Yoga 3 Pro. Tešil som sa na neho už dlho a preto som využil príležitosť spraviť z neho vlastný dočasný ultrabook. Dnes som si na 90 percent istý, že si tento unikát aj kúpim.

 

Už keď som o ňom písal prvý článok pre TASR, adresoval som Lenovu veľmi pozitívne hodnotenia. Po praktickom používaní však človek zvyčajne odhalí viac či menej závažné nedostatky, ktoré by ho mohli odradiť od kúpy. Teším sa, že to nie je prípad tohto ultrabooku.

Moja práca má veľmi široký rozsah. Vymýšľam, plánujem, realizujem a kontrolujem nielen vlastné projekty, ale aj zákazky pre klientov. Preto potrebujem k svojej práci zariadenie s dostatočne vysokým výkonom na prácu s grafikou a fotografiami, reprezentatívnym vzhľadom a dlhou výdržou na batériu. Na cene pritom až tak veľmi nezáleží a od mojej poslednej kúpy preferujem aj prítomnosť dotykového displeja.

V uvedených ohľadoch ultrabook od Lenova priam exceluje.

 

Lenovo Yoga 3 PRO (foto: Lenovo)

 

 

Dizajnová alternatíva k Macbookom

V prvom rade nesmierne oceňujem jeho vzhľad. Tenký profil, krásne a členité pánty, kvalitné materiály povrchov a výborná podsvietená klávesnica sú dôvodom, prečo by ste mali nad týmto ultrabookom aspoň uvažovať.

Konvertibilita je v prípade Yoga 3 Pro na najlepšej úrovni, akú som kedy videl. Pánty sú nielen vizuálne atraktívne, ale predovšetkým spoľahlivé a tak správne tuhé.

Prerobenie notebooku na tablet je záležitosťou maximálne dvoch sekúnd a aj potom si zariadenie udržiava veľmi tenký profil. Vlastne mám pocit, že je tenší ako väčšina obyčajných tabletov. Prispôsobenie obsahu displeja do tabletového režimu síce trvá občas aj 5 sekúnd, nepovažujem to však za problém. Rotácia obrazovky podľa polohy zariadenia funguje spoľahlivo a nie je dôvod ju kritizovať. V režime tabletu sa automaticky deaktivuje klávesnica aj touchpad.

 

Lenovo Yoga 3 Pro má výborný klávesnicu a citlivý touchpad. Klávesnica môže mať modré podsvietenie a v iných režimoch ako ultrabook sa deaktivuje.

 

 

Konečne správny prístup ku konvertibilite

Výkon zariadení, akým je aj Yoga 3 Pro, nie je správne porovnávať s výkonom bežných notebookov. V tomto tenkom tele sa nachádzajú súčiastky používané skôr v tabletoch, preto sa tu nedajú čakať zázraky.

Potencionálnych kupcov však nepochybne poteším faktom, že aj s procesorom Intel Core M som dokázal pre klienta pripraviť webstránku na mieru so všetkým, čo k tomu patrí. Zalamovať niekoľkostranový leták by už však mohlo byť mierne nekomfortné, softvéry od Adobe a Corel však ešte pohodlne zvládnete. Dokonca aj taký Counter Strike 1.6 ešte na ultrabooku beží plynulo.

 

Lenovo Yoga 3 Pro (foto: 3Digital.sk)

Lenovo Yoga 3 Pro (foto: 3Digital.sk)

 

Výdrž je lepšia ako uvádza výrobca

Výdrž batérie je vynikajúca. Výrobca síce uvádza, že výdrž batérie je 7,2 hodiny, ale v skutočnosti na Yoga 3 Pro môžete pracovať aj celých 8 hodín v práci. Možno by vydržal ešte dlhšie, keby ste pracovali efektívnejšie. V každom prípade platí, že ak sa na stretnutie s klientom vyberiete s iba 20-percentne nabitou batériou, s rezervou odprezentujete všetko, čo ste mali v pláne.

 

Keď si niekedy pozriete ultrabook Yoga 3 Pro niekde v showroome alebo v predajni, určite venujte zvýšenú pozornosť časti s klávesnicou. Povrch tejto časti je matný a zdá sa, akoby bol viac gumový ako plastový. Samotná klávesnica zaberá pomerne malú časť priestoru a neobsahuje numerické tlačidlá na pravom boku. Napriek tomu sa na nej píše veľmi dobre vďaka dostatočnému zdvihu tlačidiel a ich vzájomnému oddeleniu. Jedine odozva na stlačenie nie je na celkom uspokojivej úrovni. Väčšina ľudí však píše bez toho, aby sa pozerali na klávesnicu a prípadné neistoty o stlačení tlačidla kontrolujú okamžite na displeji.

 

Lenovo Yoga 3 Pro (foto: 3Digital.sk)

 

13,3-palcový displej

Displej je alfa a omega všetkých moderných tabletov a ultrabookov. Najmä vtedy, keď môžete zariadenie prerobiť na niečo, čo využíva dotykový displej ako výhradný nástroj interakcie.

Lenovo Yoga 3 Pro má displej veľmi jasný, detailný, na dotyky reaguje skvele a osobne ma veľmi teší vynikajúca exteriérová čitateľnosť. Keď som naposledy s ultrabookom sedel na terase kaviarne a prezentoval klientovi jeho novú webstránku, nevznikali žiadne problémy s nedostatočnou čitateľnosťou.

 

Kľúčové technické parametre

Displej: 3200×1800px, 13,3”, IPS LCD

Rozmery a hmotnosť: 330 mm x 228 mm x 12,8 mm, 1,19 kg

Reproduktory JBL s certifikáciou Waves Audio

Pamäte: 8 GB DDR3L, 512 GB SSD

Procesor: Intel Core M-70

Grafika: Intel Graphics

Softvér: MS Windows 8.1 Pro

 

Pre TASR som pred nejakým časom napísal, že Lenovo Yoga 3 Pro je budúcnosť mobility a ultrabookov. Konvertibilita je tu dotiahnutá takmer do dokonalosti, pretože hardvérovo je zvládnutá na jednotku vďaka dômyselným pántom a softvérovo sa zariadenie prispôsobuje režimu, v ktorom je práve nastavený (notebook, tablet, stan alebo stojan).

 

Pre mňa osobne, ale aj ako odborníka, je Lenovo Yoga 3 Pro najlepším konvertibilným (notebook vs. tablet) zariadením na trhu. Aj iní výrobcovia ponúkajú výborné riešenia, ale Lenovo sa vďaka Yoga 3 Pro stáva lídrom a vzorom pre všetkých ostatných.

 

 

Lenovo Yoga 3 PRO (foto: Lenovo)

Lenovo Yoga 3 PRO (foto: Lenovo)

Lenovo Yoga 3 PRO (foto: Lenovo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *