Tlačová konferencia Dell EMC, Bratislava, hotel Saffron – Dell dnes predstavil novinky z portfólia notebookov pre slovenský trh a upresnil, čo znamená spojenie značiek Dell a EMC. Tlačovú konferenciu pre odbornú verejnosť spojil s komplexným podujatím Dell EMC Technology Day 2016 za účasti desiatok (možno vyše stovky) partnerov, predajcov a iných spolupracovníkov na Slovensku.
Nové produkty, ktoré dnes značka Dell predstavila, boli prvýkrát uvedené už na konferencii Dell World 2016 zameranej pre globálny trh. Sú nimi napríklad vysoko odolné notebooky do terénu Latitude Rugged.
Moderátor konferencie, Ľubo Straka, pripomína, že 7. septembra 2016 sa definitívne dokončila akvizícia spoločnosti EMC firmou Dell, čo je v histórii značiek mimoriadny historický míľnik. Znamená významné rozšírenie portfólia, ktoré bolo podrobnejšie predstavené práve dnes. Produktové portfólio je podľa slov Pavla Vargu, generálneho riaditeľa Dell EMC Slovensko, komplementárne, aj naďalej bude poskytovať riešenia pre koncových zákazníkov a aj biznis klientov.
Dell aj EMC patrili pod jednotnú značku Dell Technologies, pod ktorú patrí okrem iného aj RSA SecureWorks, vmware, Pivotal a virtustream, ich spojenie do kombinácie Dell EMC je podľa slov predstaviteľov “novej” firmy aj tak veľkým krokom vpred.
Pavol Varga, generálny riaditeľ slovenského Dell EMG, zdôrazňuje, že Dell EMC je súkromná firma (teda nie je na burze) a neobáva sa možných rizík spojených s výmenou prezidentského postu v USA. Tvrdí, že vďaka privátnemu vedeniu ju neovplyvňujú ani prípadné kvartálne poklesy, výkyvy a iné dočasné ekonomické vplyvy. Prípomína tiež, ako privátne vedená firma môže lepšie pracovať s investíciami do partnerov, keďže nemusí každý svoj krok obhajovať pred akcionármi a čakať na ich reakcie.
Pre úplnosť informácií dodávame, že Dell Technologies je verejne obchodovaná firma na burze.
Marcel Korner (marketing director Dell EMC EMEA) tvrdí, že ako Tesla ovplyvňuje automobilový priemysel, tak značka Dell Technologies pre veľkú šírku svojho portfólia zásadne ovplyvňuje všetky ostatné priemysly. Zdôrazňuje, že každých 5 rokov sa všeobecné nároky na výkon elektroniky zvyšujú až 10-násobne, čo znamená, že do roku 2031 sa zvýšia až tisícnásobne v porovnaní s dneškom.
Digitálna transformácia je to, čo sa bude teraz považovať za kľúčové, ak majú moderné firmy prežiť generačné zmeny. Má tri oblasti: bezpečnosť, workforce (potreba pripôsobovania sa pracovným návykom mladej generácie a novým spôsobom práce) a IT.
Na IT sa dnes globálne míňa 2,7 biliónov USD (v anglických prezentáciách sa uvádza 2,7 trillions, čo je americký ekvivalent k nášmu biliónu). Je to obrovský nárast v porovnaní so stavom spred 15 rokov a rovnaká budúcnosť investovania sa očakáva do cloudu. Práve cloud je pre Dell EMC mimoriadne dôležitý.
Ďalej sa na konferencii predstavil Karel Rudičar z vmware, ten uviedol portfólio tejto spoločnosti a produkty, v ktorom sa priamo prejavuje spolupráca vmware a Dell Technologies.
Ondřej Bačina predstavil enterprise portfólio Dell EMC. Tvrdí, že Dell EMC poskytuje end-to-end riešenia, pričom Dell do spolupráce priniesol svetové prvenstvo v oblasti serverov a open networkingu. EMC do spolupráce prináša svetovú jednotku v konvergencii a storage.
Petr Zajíček (client solutions marketing manager) pripomína, že Dell EMC je najväčšia súkromná IT firma na svete a poskytuje všetko, čo má niečo spoločné s dátami. Keď firma začínala, tvoril ju iba študent Michael Dell v slávnej garáži. V 27 rokoch bol najmladším miliardárom na svete.
Tvrdí, že vyrobenie nového modelu počítača trvá asi 18 mesiacov a stiahnutie Dellu z burzy sa prejavuje veľmi pozitívne v každom ohľade. Pripomína, že tak tomu je aj vďaka stratégii, ktorú stále aktívne riadi sám zakladateľ značky, Michael Dell.
Petr Zajíček vo svojej prezentácii uviedol aj to, že Dell vidí budúcnosť vo virtuálnej realite a nezvyčajných počítačoch, ktoré sa nebudú zaraďovať medzi žiadne súčasné typy.