LG G Flex 2 je fantastický smartfón, ktorý si nepochybne zaslúži zvýšenú pozornosť. Zahnutý displej je síce atraktívny, ale to podstatné tkvie vo výborne spracovanom prostredí, vynikajúcom fotoaparáte a v špičkových technických parametroch.
LG G Flex 2 som mal príležitosť proaktívne využívať počas troch týždňov. To je dostatočne dlhá doba na to, aby sa odhalili inak neviditeľné nedostatky, napríklad nestabilný systém, spomalenie v dôsledku zaplnenia pamäte alebo nedostatky spojené s malou výdržou batérie. V každom z týchto ohľadov však LG G Flex 2 vyniká pozitívne.
Z toho všetkého, čo môžete prečítať v rôznych recenziách na G Flex 2, vyberám to najpodstatnejšie.
Zakrivenie displeja je iba marketingový trik, je skvelý aj bez toho
Smartfón od LG má zakrivený displej s krásnym obrazom a rozlíšením, na ktrom zdravé ľudské oko nedokáže rozpoznávať jednotlivé pixely. Veľký podiel na kvalite zobrazenia ma technológia samotného panela. LG využilo technológiu P-OLED, ktorá je nielen energeticky efektívna, ale má aj jednu skvelú vlastnosť – svietia iba tie pixely, ktoré nemajú mať čiernu farbu. Preto je čierna skutočne čierna aj vtedy, keď sa displej mobilu pozeráte v celkom tmavej miestnosti. Keď je na displeji zobrazený len biely čas na čiernom pozadí, okrem digitálneho ciferníka nevidíte vôbec nič.
Skutočnosť, že je displej zakrivený a že sa dá vyrovnať, je spotrebiteľsky atraktívna, na jej praktické využitie som však počas troch týždňov neprišiel.
Výdrž batérie bola v priemere až dva dni
Výdrž batérie v mobilných telefónoch a tabletoch je často diskutovaná téma. Na jednej strane sú tu výrobcovia, ktorí v oficiálnych parametroch uvádzajú bombastické hodnoty výdrže a na druhej strane sú tu super proaktívni používatelia, ktorí nie sú schopní bez sledovania Facebooku vydržať ani dve hodiny. Zistené hodnoty výdrže batérie týchto dvoch strán sú diametrálne odlišné, ale nemali by sme ich brať do úvahy.
Keď telefón G Flex 2 používate normálne, dokáže vám vydržať aj dva dni bez nabíjania. Keď som bol pripojený na 3G, často mi na telefón chodili e-maily a telefonoval som možno 10-krát denne, nebola výdrž vyše 40 hodín vôbec výnimočná. Samozrejme, je potrebné počítať s tým, že ľudia si na zariadení streamujú HD video, počúvajú hudbu, skypujú a prehliadajú webstránky, vtedy výdrž batérie klesá. Nepochybujem však o tom, že keď si mobil ráno nabijete a zoberiete do práce, s rezervou vám vydrží až do polnoci.
Netreba zabúdať, že nabíjanie smartfónu je mimoriadne rýchle, za 30 minút sa batéria nabije až na 60 percent.
Kľúčové vlastnosti
Displej: 5,5″, zakrivený P-OLED, 1920×1080 pixelov (Full HD), Corning Gorilla Glass 3
Fotoaparát: 13 Mpx, laserové zaostrovanie, optická stabilizácia, dual LED blesk
Kamera: 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR, stereo zvuk
Webkamera: 2,1 Mpx, 1080p@30fps
Bezdrôtové spojenia: 2G, 3G, 4G, Bluetooth 4.1 (A2DP, LE, apt-X), WLAN, IrDA, NFC, FM RDS, A-GPS, GLONASS,
Káblové spojenia: microUSB 2.0 (slimport, USB Host), 3.5mm audio (Dolby mobile)
Pamäť: 16 GB, 2 GB RAM alebo 32 GB, 3 GB RAM, slot na microSD (max. 128 GB)
Procesory: 8-jadrový procesor (Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2 GHz Cortex-A57)
Grafika: Adreno 430
Systém: Android 5 + prostredie od LG
Batéria: nevyberateľná Li-Po 3000 mAh
Predáva sa od 495 €, stojí za to
LG G Flex 2 je mimoriadne zaujímavý smartfón, ktorý patrí medzi tých zopár, ktoré formujú trh s mobilnými telefónmi. Vyzerá inak ako populárny Apple iPhone, pritom je jeho dizajn ikonický.
Na internete sa G Flex 2 predáva od 495 eur, pričom jeho predchádzajúcu generáciu získate od 349 eur. Rozdiely medzi týmito smartfónmi síce nie sú veľmi zásadné, ale pri takom nákupe na splátky určite odporúčam kupovať práve novú verziu G Flex 2. Budete vyzerať ako náročný používateľ s vkusom, na pracovných stretnutiach získate o niečo vyšší kredit a predovšetkým získate mobilný telefón, ktorý nebude zastaralý ani o dva roky neskôr.