Ako vyrobiť microSIM z klasickej

Recenzia / dátum: 15.05.2012 | autor: Erik Stríž

Testujeme smartfón HTC One X a keďže doň vložíte iba microSIM, orezali sme našu redakčnú SIM kartu a pripravili krátky návod, ako to môžete spraviť aj vy. Ak si totiž kúpite iPhone alebo niektorý z hi-end androidov, buď si takto prerobíte vlastnú kartu alebo za poplatok dostanete originál u operátora. A keďže my sme zvedaví, volíme prvú možnosť.

Ako vyrobiť microSIM z klasickej

Postup výroby microSIM z tradičnej SIM (v skutočnosti je označovaná ako miniSIM) je pomerne jednoduchý, trvá to asi 5 minút a v podstate nemáte čo pokaziť. Treba sa dať pozor iba na to, aby ste moc neprešvihli minimálne rozmery a nepoškodili čip (to je tá lesklá kovová dostička).

V balení telefónu HTC One X sa nachádza aj maličká pomôcka v podobe kovovej imitácie microSIM karty v pomere veľkostí 1:1. S jej pomocou jednak otvoríte výsuvné puzdro pre microSIM kartu, ale aj môžete vytvoriť okraje pre orezanie svojej terajšej SIM karty.

Výroba microSIM karty zo SIM kartyPre porovnanie - tradičná SIM karta a HTC pomôcka vo veľkosti microSIM. MicroSIM má veľkosť iba o niečo väčšiu ako samotný čip.

Výroba microSIM karty zo SIM kartyPriložíme imitáciu microSIM na SIM kartu tak, aby bol okolo čipu priestor cca 2 milimetre z každej strany. Dôležité je, aby šikmý orez jedného rohu bol na rovnakom mieste, ako v prípade bežnej SIM karty (na fotografii ich označujeme červenou farbou).

Výroba microSIM karty zo SIM kartyCeruzkou alebo tenkou popiskou označíme pôdorys a ešte raz skontrolujeme, či je okolo čipu dosť priestoru. Lepšie je najprv okraje nechať väčšie a potom ich doladiť, ako si potom búchať hlavu o stenu a bežať do predajne operátora. Rozmery microSIM karty sú 12 mm na šírku a 15 mm na výšku, orientácia strán je rovnaká ako u samotného čipu.

Výroba microSIM karty zo SIM kartyNožnice alebo nôž. Aj tu platí, že dvakrát meraj a raz strihaj. Keď to prestrihnete zle, strana už dlhšia nebude...

Výroba microSIM karty zo SIM kartyKeď máme microSIM vystrihnutú, môžeme začať upravovať rohy i celkové rozmery. Nám k tomu poslúžilo výsuvné puzdro, ktoré sa dá z mobilu HTC One X celé vybrať. Dovtedy upravujeme, kým sa kartička vojde do puzdra. Stále platí, že je lepšie, keď bude tesná, než by sa mala pohybovať.

Výroba microSIM karty zo SIM kartymicroSIM karta v puzdre musí sedieť presne, resp. sa nesmie hýbať. Hrozili by potom výpadky SIM karty počas používania mobilu, čo by si vyžadovalo buď reštart telefónu alebo opakované vkladanie PIN kódu.

Výroba microSIM karty zo SIM kartyA môžeme začať testovať  HTC One X, trololo.